Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Dziś o 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Dani Alves: Gdybym dostał telefon z Barcelony, wróciłbym nawet jutro

 23 kwietnia 2018, 18:30

 Grzegorz Zioło

Źródło: AS

 125 komentarzy

Dani Alves odszedł z FC Barcelony w 2016 roku, jednak kataloński klub wciąż pozostaje mu bliski. Brazylijczyk po raz kolejny zadeklarował to w rozmowie z Globo TV, w której odniósł się do swojego pobytu w Blaugranie i opuszczeniu Camp Nou dwa lata temu.

– Barcelona to mój dom. Nie mogę powiedzieć, że bym tam nie wrócił. Gdybym dostał telefon z Barçy, wróciłbym nawet jutro. Gdybym powiedział, że nie bolało mnie odejście (chwila namysłu)... skłamałbym. Było to dla mnie bolesne, ponieważ myślę, że dałem z siebie bardzo wiele, żeby współuczestniczyć w tworzeniu wielkiej historii Barcelony i osiągnąć wyniki, których nikt nie oczekiwał. Odszedłem, mając na koncie 23 trofea zdobyte w ciągu ośmiu lat. Pomogłem klubowi w osiągnięciu wielkich sukcesów, ale ostatecznie nie uszanowano mojej historii. Później zaproponowano mi zorganizowanie pożegnania, ale odmówiłem, ponieważ uważam Barcelonę za swój dom. Kiedy traktuje się jakieś miejsce jak dom, nie trzeba się żegnać. Dlaczego miałbym to robić, jeśli wiem, że tam wrócę? – powiedział Dani Alves.

Po odejściu z Barcelony prawy obrońca trafił do Juventusu, gdzie rozegrał 33 mecze i zdobył 5 goli. Po sezonie spędzonym we Włoszech Alves przeniósł się do PSG i w wieku 34 lat wciąż odgrywa kluczową rolę w grze swojego zespołu.

Fot. Marc Puig i Pérez / CC BY-NC-ND 2.0

Udostępnij:

Komentarze (125)

Gorące tematy