Wypowiedzi piłkarzy juvenilu A po finale UEFA Youth League

Dariusz Maruszczak

24 kwietnia 2018, 13:51

Sport

3 komentarze
  • Piłkarze juvenilu A wygrali wczoraj z Chelsea 3:0 w finale UEFA Youth League
  • Na temat spotkania wypowiedzieli się Riqui Puig, Oscar Mingueza, Iñaki Peña i Abel Ruiz
  • Zawodnicy byli zachwyceni zwycięstwem i zgodnie twierdzili, że La Masía udowodniła swoją siłę

– To był bardzo trudny mecz. Wiemy, w jaki sposób gra Chelsea, czasem z pięcioma obrońcami. To był trudny rywal, ale udało nam się zagrać w naszym stylu i zwyciężyć 3:0, co sprawia, że jesteśmy szczęśliwi – podsumował spotkanie jeden z najlepszych aktorów tego widowiska Riqui Puig.

Młody pomocnik zapewnił, że możliwość trenowania z Leo Messim czy pochwały od Ernesto Valverde nie spowodują, że przestanie twardo stąpać po ziemi. – Muszę skupić się na grze w mojej drużynie, którą jest juvenil A. Uczestniczymy jeszcze w dwóch rozgrywkach i chcemy je wygrać. Messi przywitał nas bardzo dobrze i jest wzorem dla wszystkich, choć moim idolem był Xavi.

Puig jest porównywany do Xaviego, Iniesty czy Messiego ze względu na sylwetkę i umiejętności techniczne. – Myślę, że porównywanie mnie z takimi piłkarzami jak Xavi, Iniesta czy Messi wywiera na mnie sporą presję. Ci zawodnicy wyznaczyli pewną epokę i niewielu piłkarzy może osiągnąć ten poziom. Jeśli Iniesta odejdzie, pozostawi dziurę w sercach wszystkich culés.

Puig odniósł się też do krytyki Barcelony B. – Jesteśmy trochę na marginesie tego wszystkiego. Staramy się pokazać, że jesteśmy w najlepszym klubie na świecie. Udowodniliśmy, że cantera jest na odpowiednim poziomie.

Na temat finałowego meczu z Chelsea wypowiedział się też bramkarz Iñaki Peña, który zachował czyste konto w ośmiu spotkaniach UEFA Youth League, a zdołali go pokonać tylko zawodnicy Manchesteru City. – Rozegraliśmy najlepszy mecz w tym sezonie i pokonaliśmy Chelsea, która zdobywa dużo bramek, a jednak nam nie strzeliła żadnego gola. Wiedzieliśmy, że jeśli zachowamy czyste konto, uda nam się trafić do siatki rywala. W tym sezonie mieliśmy bardzo dobry bilans: dziewięć zwycięstw, jeden remis i poza spotkaniem z Manchesterem tylko jeden stracony gol. Jestem bardzo szczęśliwy, ponieważ zdobycie tego trofeum wiele nas kosztowało.

Kapitan juvenilu A Oscar Mingueza wskazywał na aspekt taktyczny zwycięstwa. – Rozegraliśmy bardzo kompletny mecz. Wiedzieliśmy, że musimy mieć kontrolę nad piłką, aby móc dominować w tym spotkaniu. Wyszło idealnie. To zwycięstwo pokazuje, jak silna jest La Masía.

Środkowy obrońca komplementował trenera Francisco Garcíę Pimientę, który być może zastąpi Gerarda Lópeza na stanowisku szkoleniowca Barcelony B. – To, czy zostanie w zespole, nie zależy ode mnie. Wiem tylko tyle, że gra w stylu Barcelony, jest tu od wielu lat i pokazuje, że jest najlepszym trenerem młodzieży w Europie.

Mingueza stwierdził, że teraz zespół musi skupić się na zwyciężeniu w kolejnych rozgrywkach. – W przyszłym tygodniu zagramy z Málagą w Copa de Campeones. Nie rezygnujemy z niczego, chcemy wygrać wszystkie możliwe trofea.

Wielką gwiazdą finałowego meczu z Chelsea był również Abel Ruiz, który strzelił gola i zaliczył asystę. – Zawsze staram się dawać z siebie wszystko, aby pomóc drużynie. Jestem zadowolony z pracy zespołu podczas całych rozgrywek. Rozegraliśmy wspaniały turniej, nie przegraliśmy żadnego spotkania.

Napastnik wyznał, że wkrótce może podpisać nowy kontrakt z Barceloną. – Rozmawiamy na temat przedłużenia mojej umowy i możliwe, że w najbliższych dniach zamkniemy sprawę. W tym momencie nie widzę się w innej drużynie.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jednak mamy uzdolnionych piłkarzy w szkółce. Stawiac na tych grajków.

Wiemy, w jaki sposób gra Chelsea, czasem z pięcioma obrońcami. :D Autobus od małego :D

Gratulacje dla barcelonskiej młodzieży. Należał im sie tytuł. Mam nadzieję, że z tego pokolenia więcej piłkarzy wejdzie do Barcy i potem przebije sie do pierwszego zespołu lub przejdzie do topowych europejskich klubów. Jeśli trenerem Barcy B zostanie Pimienta to myślę, że zabierze ze sobą kilku piłkarzy z Juvenilu co otworzy im drogę do światowego futbolu. Trzymam kciuki za utrzymanie sie Barcy w Segunda