Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Claudio Caniggia: Messi nie będzie lepszy od Maradony, nawet jeśli wygra mundial

 25 kwietnia 2018, 09:23

 Łukasz Lewtak

Źródło: AS

 81 komentarzy

Były argentyński napastnik River Plate, Boca Juniors, Romy i Benfiki Claudio Paul Caniggia powiedział, że jego zdaniem Diego Maradona i Pelé byli lepszymi piłkarzami od Leo Messiego i crack Barçy nie wyprzedzi ich, nawet jeśli zdobędzie mistrzostwo świata.

- Porównanie nie jest trudne. Jeśli Messi wygra mundial, wszystko będzie zależało od sposobu, w jaki to zrobi. Jeśli będzie tak ważną postacią jak Diego w Meksyku w 1986 roku, wielu będzie myślało, że może mu dorównać, ale nie będzie od niego lepszy. Maradona to najbardziej niewiarygodny piłkarz, jakiego widziałem. Był nadwyczajnym zawodnikiem.

- Messi jest bardziej stabilny w niektórych aspektach, ale nikt nie robił tego co Maradona. Dorównuje mu jedynie Pelé. Nie widziałem jego gry, ale tak mówią. To dwaj najbardziej niezwykli piłkarze, jakich dał nam futbol.

- Moim zdaniem nie ma drugiego takiego piłkarza jak Maradona. Taki zawodnik nie istnieje i jeszcze się nie urodził. Messi jest crackiem, jest fenomenalny, ale moim zdaniem jeszcze nie urodził się nikt taki jak Maradona.

- Ostatecznie zależymy od Messiego i być może jeszcze jakiegoś piłkarza. Inni zawodnicy powinni się pokazać. Nasza reprezentacja i tak ma kredyt zaufania, to Argentyna i inni nas szanują, ale pozostawiamy wątpliwości. Bardzo zależymy od jednego piłkarza, a tak nie powinno być. Musimy mieć inne możliwości.

- Mam pewne wątpliwości co do Sampaolego. Nie chcę powiedzieć, że nie zasłużył na objęcie posady selekcjonera reprezentacji Argentyny, ale moim zdaniem byli lepsi kandydaci, którzy jednak nie chcieli przyjść z różnych powodów. Jest wiele do poprawy. Sampaoli musi znaleźć inne warianty. Do mundialu pozostało niewiele czasu, a na boisku mamy jeszcze cztery lub pięć pozycji do obsadzenia. Nie wiem, czy będzie grał tak, czy inaczej, i to najbardziej mnie martwi.

Przypomnijmy, że Caniggia występował razem z Diego Armando Maradoną na mistrzostwach świata we Włoszech w 1990 roku i w Stanach Zjednoczonych cztery lata później.

Fot. Nazionale Calcio / CC BY 2.0

Udostępnij:

Komentarze (81)

Gorące tematy