Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:00  ·  Presezon   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Real Madryt wygrywa z Bayernem 2:1 i jest w bardzo korzystnej sytuacji przed rewanżem na Bernabéu

25 kwietnia 2018, 22:47

191 komentarzy

Real Madryt pokonał Bayern Monachium 2:1 na Allianz Arenie i jest w bardzo korzystnej sytuacji przed rewanżem na Bernabéu w półfinale Ligi Mistrzów.

Bayern objął prowadzenie w 28. minucie po błyskawicznym kontrataku i wykorzystaniu dezorganizacji w szeregach obronnych Realu. Po dobrym podaniu Jamesa Rodrígueza Joshua Kimmich wyprowadził w pole Keylora Navasa, któremu wydawało się, że prawy obrońca będzie dośrodkowywał. Kostarykanin w ciemno poszedł do podania, a tymczasem Niemiec zaskoczył go strzałem. Bayern do końca pierwszej połowy miał kilka szans na zdobycie gola, ale to Real trafił do siatki po fantastycznym uderzeniu Marcelo.

W 57. minucie po rzucie rożnym dla Bayernu fatalny błąd popełnił Rafinha, który wyłożył piłkę Lucasowi Vázquezowi. Piłkarze Realu nie zmarnowali tego prezentu, a gola zdobył Marco Asensio. Chwilę później dwie dobre okazje miał Franck Ribéry, ale jego strzały obronił Keylor Navas. Z kolei po niefortunnym zagraniu Roberta Lewandowskiego bliski zdobycia bramki był Karim Benzema, jednak Francuza zatrzymał Sven Ulreich. W 88. minucie doskonałą szansę na wyrównanie miał Lewandowski, ale reprezentant Polski nie zdołał jej wykorzystać.

Real pokonał Bayern 2:1 i zrobił istotny krok na drodze do awansu do finału Ligi Mistrzów. Na niekorzyść Bawarczyków w perspektywie rewanżu przemawia również to, że Arjen Robben i Jerome Boateng musieli opuścić boisko z powodu kontuzji jeszcze w pierwszej połowie dzisiejszego meczu i nie wiadomo, czy zdążą wyleczyć się na drugie spotkanie.