Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Pep Guardiola: Andrés Iniesta pomógł mi lepiej zrozumieć futbol

 28 kwietnia 2018, 10:49

 Łukasz Lewtak

Źródło: Sport

 10 komentarzy

Wczoraj Andrés Iniesta ogłosił odejście z Barcelony po zakończeniu obecnego sezonu. Z tej okazji Pep Guardiola wypowiedział się na temat swojego byłego podopiecznego.

- Początki nie były łatwe. Wtedy ja i Tito zawsze byliśmy blisko niego. Byłem pewien, że wszystko pójdzie dobrze. Nie zapomnimy tego - wspomina Iniestę Pep Guardiola.

- Iniesta pomógł mi lepiej zrozumieć futbol tylko przez to, że mogłem oglądać jego grę. Przede wszystkim zapamiętam to, jak trenował. Robił wszystko z łatwością, bardzo naturalnie. To najbardziej imponujące - naturalność i perfekcja towarzyszą wszystkiemu, co robi. Kontrola nad piłką, przyspieszanie i zwalnianie akcji... Nigdy nie był najszybszy, ale działał - podkreślił obecny trener Manchesteru City i szkoleniowiec Barcelony w latach 2008-2012.

- Iniesta jest częścią historii Barcelony. Mogę mu tylko powiedzieć "dziękuję", ponieważ pomógł mi lepiej zrozumieć grę. Jest przykładem dla wszystkich ze względu na swoją grę i swoje zachowanie. Mamy nadzieję, że kiedy zakończy karierę, oby to było za dziesięć lat, będzie mógł pozostać w świecie futbolu i być może wrócić do Barcelony, aby uczyć najmłodszych - dodał trener z Santpedor.

Fot. Rufus46 / CC BY-SA 3.0

Udostępnij:

Komentarze (10)

Gorące tematy