Pep Guardiola: Andrés Iniesta pomógł mi lepiej zrozumieć futbol

Łukasz Lewtak

28 kwietnia 2018, 10:49

Sport

10 komentarzy

Wczoraj Andrés Iniesta ogłosił odejście z Barcelony po zakończeniu obecnego sezonu. Z tej okazji Pep Guardiola wypowiedział się na temat swojego byłego podopiecznego.

- Początki nie były łatwe. Wtedy ja i Tito zawsze byliśmy blisko niego. Byłem pewien, że wszystko pójdzie dobrze. Nie zapomnimy tego - wspomina Iniestę Pep Guardiola.

- Iniesta pomógł mi lepiej zrozumieć futbol tylko przez to, że mogłem oglądać jego grę. Przede wszystkim zapamiętam to, jak trenował. Robił wszystko z łatwością, bardzo naturalnie. To najbardziej imponujące - naturalność i perfekcja towarzyszą wszystkiemu, co robi. Kontrola nad piłką, przyspieszanie i zwalnianie akcji... Nigdy nie był najszybszy, ale działał - podkreślił obecny trener Manchesteru City i szkoleniowiec Barcelony w latach 2008-2012.

- Iniesta jest częścią historii Barcelony. Mogę mu tylko powiedzieć "dziękuję", ponieważ pomógł mi lepiej zrozumieć grę. Jest przykładem dla wszystkich ze względu na swoją grę i swoje zachowanie. Mamy nadzieję, że kiedy zakończy karierę, oby to było za dziesięć lat, będzie mógł pozostać w świecie futbolu i być może wrócić do Barcelony, aby uczyć najmłodszych - dodał trener z Santpedor.

Fot. Rufus46 / CC BY-SA 3.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

warte obejżenia - [Zobacz link: https://youtu.be/fgN1HmFlNvs] . Coś na temat tego pana , aż nie dowieżałem .

Mam takie wrażenie, że akurat Andresa w roli trenera nie uświadczymy. Nie pasuje mi do roli osoby, która mówiąc uczy jak się powinno grać w piłkę. Iniesta najlepiej przemawiał na boisku swoją grą. Inny profil człowieka niż taki Xavi, którego prędzej czy później na pewno zobaczymy w roli szkoleniowca Barcelony.