Rafael Márquez kończy karierę klubową

Majerr

29 kwietnia 2018, 18:05

Sport

20 komentarzy

Rafael Márquez rozegrał wczoraj swój ostatni mecz w karierze klubowej. Od 2016 roku były zawodnik FC Barcelony (2003-2010) reprezentował barwy meksykańskiego Atlasu, w którym wykonał swoje pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu. Po 22 latach gry w Meksyku (Atlas i León), Francji (Monaco), Hiszpanii (FC Barcelona), USA (NY Red Bulls) oraz Włoszech (Hellas Verona) 39-latek uznał, że naszedł odpowiedni czas, aby zakończyć swoje występy w piłce klubowej.

Rafael Márquez nie powiedział jednak ostatniego słowa w futbolu i wciąż nie zawiesił butów na kołku. Meksykanin oznajmił, że jest gotów pojechać na tegoroczny mundial. Jeżeli szkoleniowiec El Tri Juan Carlos Osorio zdecyduje się zabrać do Rosji najlepszego meksykańskiego piłkarza ostatnich 20 lat, dla byłego zawodnika Barcelony będą to piąte z rzędu mistrzostwa świata, w których weźmie udział. Występ Márqueza na imprezie w Rosji jest możliwy, ponieważ kolumbijski szkoleniowiec poprosił swojego podopiecznego, aby utrzymywał swój poziom sportowy i był dla niego alternatywą w momencie, gdy będzie go potrzebował.

Bez wątpienia swój najlepszy czas w piłce klubowej Rafael Márquez przeżywał w stolicy Katalonii. Razem z Barçą Meksykanin zdobył dwie Ligi Mistrzów, cztery mistrzostwa kraju, jeden Puchar Króla, trzy Superpuchary Hiszpanii i jeden Superpuchar Europy. Po siedmiu latach występów na Camp Nou, gdzie w pewnym okresie Rafael był uznawany za jednego z najlepszych środkowych obrońców na świecie, piłkarz postanowił zmienić otoczenie i przejść do amerykańskiego New York Red Bulls. Po trzech latach powrócił do ojczyzny, następnie zaliczył krótki epizod w Serie A, aby ostatecznie zakończyć karierę klubową w Atlasie, czyli drużynie, która pozwoliła mu wybić się i trafić do Europy.

Fot. Marcello Casal CC BY 3.0 BR

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

To bez gry i treningów wezmą go do reprezentacji?

Rafa źle to robisz ziom, najpierw się kończy w reprezentacji później w klubie %)

Cholernie byłem wkurzony jak od nas odszedł. Dziwną wtedy decyzje podjął.

Wydaje się że trochę zbyt szybko sie z nim pożegnano w Barcelonie

Jeden z moich ulubionych piłkarzy czasów Rijkaarda.

Kończy kariere bo na przemycie lepsze piniadze ..:)

Puyol w środku z Marquezem, chciałbym wrócić do tych czasów.

Legenda. Mało kto pamięta, że świetnie wykonywał rzuty wolne.

konto usunięte

Jeden z moich ulubionych zawodników w Barcelonie, Bardzo dobry obrońca i defensywny pomocnik. Skuteczny w odbiorze, bardzo dobre wprowadzenie piłki, inteligencja, opanowanie, elegancja w grze.
Nie wiem czy pójdzie w tym kierunku ale to materiał na dobrego trenera.

Jeden z najlepszych obrońców w historii Barcelony! Z całego serca mu życzę kolejnego występu na mundialu!

Jego krosowe podania były mega. Wporzo gość

39 lat? W legendach Bracy grają młodsi piłkarze. :D

Najlepszego Banderas !

Te jego przerzuty na lewo prawo to była poezja

konto usunięte

Taki futbolowy Kasai :D

Mógł by jeszcze spokojnie 5 lat w Barcelonie pograć :) Bardzo dobry stoper !

Rafa, kawał porządnego stopera i trzyma się mimo prawie 40 na karku