Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Dziś o 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Rafael Márquez kończy karierę klubową

 29 kwietnia 2018, 18:05

 Majerr

Źródło: Sport

 20 komentarzy

Rafael Márquez rozegrał wczoraj swój ostatni mecz w karierze klubowej. Od 2016 roku były zawodnik FC Barcelony (2003-2010) reprezentował barwy meksykańskiego Atlasu, w którym wykonał swoje pierwsze kroki w profesjonalnym futbolu. Po 22 latach gry w Meksyku (Atlas i León), Francji (Monaco), Hiszpanii (FC Barcelona), USA (NY Red Bulls) oraz Włoszech (Hellas Verona) 39-latek uznał, że naszedł odpowiedni czas, aby zakończyć swoje występy w piłce klubowej.

Rafael Márquez nie powiedział jednak ostatniego słowa w futbolu i wciąż nie zawiesił butów na kołku. Meksykanin oznajmił, że jest gotów pojechać na tegoroczny mundial. Jeżeli szkoleniowiec El Tri Juan Carlos Osorio zdecyduje się zabrać do Rosji najlepszego meksykańskiego piłkarza ostatnich 20 lat, dla byłego zawodnika Barcelony będą to piąte z rzędu mistrzostwa świata, w których weźmie udział. Występ Márqueza na imprezie w Rosji jest możliwy, ponieważ kolumbijski szkoleniowiec poprosił swojego podopiecznego, aby utrzymywał swój poziom sportowy i był dla niego alternatywą w momencie, gdy będzie go potrzebował.

Bez wątpienia swój najlepszy czas w piłce klubowej Rafael Márquez przeżywał w stolicy Katalonii. Razem z Barçą Meksykanin zdobył dwie Ligi Mistrzów, cztery mistrzostwa kraju, jeden Puchar Króla, trzy Superpuchary Hiszpanii i jeden Superpuchar Europy. Po siedmiu latach występów na Camp Nou, gdzie w pewnym okresie Rafael był uznawany za jednego z najlepszych środkowych obrońców na świecie, piłkarz postanowił zmienić otoczenie i przejść do amerykańskiego New York Red Bulls. Po trzech latach powrócił do ojczyzny, następnie zaliczył krótki epizod w Serie A, aby ostatecznie zakończyć karierę klubową w Atlasie, czyli drużynie, która pozwoliła mu wybić się i trafić do Europy.

Fot. Marcello Casal CC BY 3.0 BR

Udostępnij:

Komentarze (20)

Gorące tematy