Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Clarence Seedorf nie zgadza się z Zidane'em i uważa, że Real powinien wykonać szpaler

 29 kwietnia 2018, 11:49

 Majerr

Źródło: Mundo Deporitvo/Marca/AS

 25 komentarzy

Clarence Seedorf wziął udział w tradycyjnej przedmeczowej konferencji prasowej, na której odniósł się między innymi do decyzji Zinedine’a Zidane’a dotyczącej niewykonania szpaleru FC Barcelonie, jeżeli ta zapewni sobie mistrzostwo kraju przed El Clásico.

– Matematycznie nasze szanse wciąż nie są pogrzebane, dlatego nie zmienimy swojego podejścia i będziemy walczyć. Widzę, że drużyna jest bardzo skoncentrowana. Cuda się zdarzają. Wczoraj straciłem swojego przyjaciela, który odszedł w wieku 37 lat, i do wczoraj miałem nadzieję, że uda mu się przezwyciężyć chorobę. To prawdziwe wydarzenia w życiu. Wierzyliśmy, że uda mu się wygrać, a ja nie rzucę ręcznika do momentu, kiedy nie będziemy pogrzebani – zapowiedział Clarence Seedorf.

– Jestem madridistą, to oczywiste, jednak jestem również ambasadorem UEFA i  reprezentuję wartości, które FIFA chce przywrócić w futbolu. Fair play jest ważną zasadą. Wartości w sporcie są istotne. Real bez Barcelony nie byłby Realem, a Barça bez Realu nie byłaby Barçą. Tak uważam. Chciałbym zobaczyć gest szacunku, który stawiałby sport ponad wszystkim innym. Sądzę, że w przeszłości w LaLidze było w zwyczaju gratulować zwycięzcy. To ładny gest, mocno wpływający na dzieci. Bardziej interesuje mnie to, aby edukować oglądających i podziwiających nas ludzi. Dobrze jest, gdy takie gesty wykonują najwięksi. Niech w taki sposób postępują Messi, Ronaldo, Barcelona czy Real  – powiedział były zawodnik Królewskich, odnosząc się do odmowy wykonania szpaleru ze strony Los Blancos.

– Sportowo Barça zasługuje na szacunek wobec mistrza, ponieważ osiągnęła coś ważnego. Przyjeżdża zespół, który niemal zdobył LaLigę, a wszyscy zawodnicy chcą dobrze zakończyć sezon przed mundialem. Ponadto będzie to emocjonujący mecz z powodu Iniesty, który ogłosił swoje odejście. Przyjmiemy Barcelonę z całym szacunkiem, na jaki zasługuje – zapewnił trener Deportivo.

– Nie ma sposobu na to, aby zatrzymać Messiego. Można zatrzymać Barçę, jednak nie Messiego. Zespół Barcelony ma swoje zalety, gdy jest w posiadaniu piłki, a także wtedy, kiedy jej nie ma. Trzeba skorzystać z tych aspektów, których nie wykonuje tak dobrze, i ograniczyć te, które są jego mocną stroną. W ten sposób przygotowujemy się do meczu. Nie skupiamy się na Messim, ponieważ to strata czasu. On potrafi zostawić za sobą jednego, dwóch, trzech, czterech czy pięciu piłkarzy – wyznał szkoleniowiec Deportivo.

– Dziękuję Inieście za wszystko, co dał futbolowi. Nie kończy jednak grać w piłkę, dlatego będziemy mogli cieszyć się jego fantastycznymi zagraniami w innym miejscu na świecie. Mam zamiar go uściskać – zapowiedział Seedorf.

Udostępnij:

Komentarze (25)

Gorące tematy