Clarence Seedorf nie zgadza się z Zidane'em i uważa, że Real powinien wykonać szpaler

Majerr

29 kwietnia 2018, 11:49

Mundo Deporitvo/Marca/AS

25 komentarzy

Clarence Seedorf wziął udział w tradycyjnej przedmeczowej konferencji prasowej, na której odniósł się między innymi do decyzji Zinedine’a Zidane’a dotyczącej niewykonania szpaleru FC Barcelonie, jeżeli ta zapewni sobie mistrzostwo kraju przed El Clásico.

– Matematycznie nasze szanse wciąż nie są pogrzebane, dlatego nie zmienimy swojego podejścia i będziemy walczyć. Widzę, że drużyna jest bardzo skoncentrowana. Cuda się zdarzają. Wczoraj straciłem swojego przyjaciela, który odszedł w wieku 37 lat, i do wczoraj miałem nadzieję, że uda mu się przezwyciężyć chorobę. To prawdziwe wydarzenia w życiu. Wierzyliśmy, że uda mu się wygrać, a ja nie rzucę ręcznika do momentu, kiedy nie będziemy pogrzebani – zapowiedział Clarence Seedorf.

– Jestem madridistą, to oczywiste, jednak jestem również ambasadorem UEFA i  reprezentuję wartości, które FIFA chce przywrócić w futbolu. Fair play jest ważną zasadą. Wartości w sporcie są istotne. Real bez Barcelony nie byłby Realem, a Barça bez Realu nie byłaby Barçą. Tak uważam. Chciałbym zobaczyć gest szacunku, który stawiałby sport ponad wszystkim innym. Sądzę, że w przeszłości w LaLidze było w zwyczaju gratulować zwycięzcy. To ładny gest, mocno wpływający na dzieci. Bardziej interesuje mnie to, aby edukować oglądających i podziwiających nas ludzi. Dobrze jest, gdy takie gesty wykonują najwięksi. Niech w taki sposób postępują Messi, Ronaldo, Barcelona czy Real  – powiedział były zawodnik Królewskich, odnosząc się do odmowy wykonania szpaleru ze strony Los Blancos.

– Sportowo Barça zasługuje na szacunek wobec mistrza, ponieważ osiągnęła coś ważnego. Przyjeżdża zespół, który niemal zdobył LaLigę, a wszyscy zawodnicy chcą dobrze zakończyć sezon przed mundialem. Ponadto będzie to emocjonujący mecz z powodu Iniesty, który ogłosił swoje odejście. Przyjmiemy Barcelonę z całym szacunkiem, na jaki zasługuje – zapewnił trener Deportivo.

– Nie ma sposobu na to, aby zatrzymać Messiego. Można zatrzymać Barçę, jednak nie Messiego. Zespół Barcelony ma swoje zalety, gdy jest w posiadaniu piłki, a także wtedy, kiedy jej nie ma. Trzeba skorzystać z tych aspektów, których nie wykonuje tak dobrze, i ograniczyć te, które są jego mocną stroną. W ten sposób przygotowujemy się do meczu. Nie skupiamy się na Messim, ponieważ to strata czasu. On potrafi zostawić za sobą jednego, dwóch, trzech, czterech czy pięciu piłkarzy – wyznał szkoleniowiec Deportivo.

– Dziękuję Inieście za wszystko, co dał futbolowi. Nie kończy jednak grać w piłkę, dlatego będziemy mogli cieszyć się jego fantastycznymi zagraniami w innym miejscu na świecie. Mam zamiar go uściskać – zapowiedział Seedorf.

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

real powinien upokorzyć się przed Mistrzem, powinni zrobić szpaler ale na kolanach! a ronaldo uklęknąć ucałować Messiemu stopy i przeprosić za wszystko/

Szpalery to zbędna rzecz. My nie zrobiliśmy Realowi, a Real nam nie ma zamiaru robić i jakoś karawana jedzie dalej. Mnie tam tylko zależy, żeby Barca wygrywała.

A wy dalej o tym szpalerze...

konto usunięte

Najlepsze jest to, że to kibice tworzą te wojenki. Nawet Pique mówił w wywiadzie, że sms-ują i poza rywalizacją sportową nie ma żadnej nienawiści, a wnioskuje po wielu komentarzach szczególnie na La Rambli, że szpaler dla połowy użytkowników to jakiś sposób na upokorzenie rywala i budowę własnego ego. Ja wiem, że gdyby Zidane kazał im go zrobić to by zrobili, bo połowa piłkarzy Realu gra w kadrze z piłkarzami Barcelony i to zwykły gest szacunku dla kolegów. Niestety środowisko kibiców Realu pewnie byłoby tym oburzone i czasem decyzje trenera i zawodników muszą być też dostosowane pod społeczność tych, którzy siedzą na trybunach i po prostu nie życzą sobie żadnych szpalerów.

Mam gdzieś ten szpaler Realu!!!

Tylko człowiek opuści Madryt i już zaczyna gadać z sensem, Zidane może się uczyć klasy od swojego kolegi po fachu i Iniesty

Mi tam jest ten szpaler nie potrzebny...

Ja tam się cieszę, że nie zrobią szpaleru. Wszyscy zobaczą jaki to "mały" wielki klub.

nie maja jaj i tyle :) my zrobilismy co pokazalo nasza klase :) jak Real nie zrobi to beda zalosni :) ale szczerze nie zalezy mi na tym :)

Pełna klasa i ktoś ze środowiska madritissimo kto ma jaja oraz odwagę by powiedzieć jak jest.

Real nie zrobi szpaleru bo to klub bez jakichkolwiek wartości .

A ja mam wywalone na jakieś szpalery, komu to i do czego potrzebne?

Mam gdzieś czy zrobią nam szpaler. Natomiast chcialbym aby Barca i Real zrobili szpaler razem dla Iniesty.

Seedorf bardzo mądrze mowi. Widać że koleś jest inteligentny. Zidane nie chce zrobić szpaleru bo duma mu nie pozwala. Zaczyna robić z realu to co Mourinho.

konto usunięte

Zawsze wiedziałem że z ciebie równy gość Clarence ! A szpaler od Realu mi wisi i lotto,wolałbym manitę w Gran Derbi w wykonaniu Barcy i oglądanie po meczu pełnych bezsilnej złości i frustracji twarzy Zidana i zawodników Realu, którzy parę dni temu odpadli jednak w półfinale LM z Bayernem ;)

Ja uważam, że szpaler powinien być wykonany, ale nie po to, by kogoś upokarzać. Niestety wielu kibiców do tego wszystko sprowadza. Mam szacunek do Realu i nie miałbym problemu zrobić im szpaleru. Tak jak powiedział Ernesto. Zostało to sprowadzone do upokorzenia rywala.