Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Dziś o 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Premia od Rakutenu za zdobycie przez Barcelonę mistrzostwa Hiszpanii

 29 kwietnia 2018, 22:57

 Łukasz Lewtak

Źródło: Mundo Deportivo

 5 komentarzy

FC Barcelona zdobyła dziś mistrzostwo Hiszpanii dzięki wyjazdowej wygranej z Deportivo 4:2. Oprócz prestiżu kataloński klub zyska również 1,5 miliona euro od firmy Rakuten.

Od tego sezonu Rakuten jest głównym sponsorem FC Barcelony. Na mocy umowy z japońską firmą klub zarabia 55 milionów euro rocznie. Dodatkowo Rakuten zobowiązał się dopłacić Barcelonie 1,5 mln euro za każdym razem, gdy Blaugrana zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii. Dlatego też już wkrótce na koncie klubu pojawią się dodatkowe pieniądze.

Warto przypomnieć, że za zwycięstwo w Lidze Mistrzów Rakuten wypłaci Barcelonie dodatkowe pięć milionów euro. Nie stanie się to jednak na pewno w tym sezonie. Umowa Barçy z Rakutenem będzie obowiązywać do 2021 roku.

FC Barcelona wkrótce ma osiągnąć porozumienie dotyczące tzw. title rights w Espai Barça. Klub z sezonu na sezon notuje coraz większe przychody. W 2019 roku mają być one co najmniej o 121,5 miliona euro wyższe niż w poprzednim. Z kolei w 2021 roku wzrosną one w najlepszym przypadku o 208 milionów.

Fot. David B.G. / CC BY-NC-ND 2.0

Udostępnij:

Komentarze (5)

Gorące tematy