Barça i Sevilla rozpoczną przyszły sezon od dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii

Majerr

29 kwietnia 2018, 23:01

Mundo Deportivo

4 komentarze

Dzisiejsze zwycięstwo FC Barcelony w meczu przeciwko Deportivo i zdobycie mistrzowskiego trofeum przez Katalończyków sprawiło, że poznaliśmy uczestników Superpucharu Hiszpanii, który zostanie rozegrany na początku przyszłego sezonu.

Od ponad dwudziestu lat w Hiszpanii nie przyznaje się automatycznie Superpucharu Hiszpanii drużynie, która wywalczyła krajowy dublet. W zamian jej rywalem jest finalista Pucharu Króla. Z tego powodu, najprawdopodobniej w sierpniu tego roku, kibice będą świadkami dwumeczu pomiędzy FC Barceloną (zwycięzcą LaLigi i Copa del Rey) a Sevillą (finalistą Pucharu Króla).

Warto przypomnieć, że to zdobywca Primera División rozgrywa rewanż przed własną publicznością, stąd też pierwsze spotkanie odbędzie się na Sánchez Pizjuán. Mundo Deportivo podaje, że w przypadku zajęcia przez Sevillę siódmego miejsca na zakończenie sezonu pojawi się spory problem ze znalezieniem dat obu meczów. Wówczas Andaluzyjczycy zapewniliby sobie udział w kwalifikacjach do Ligi Europy, a to właśnie na sierpień zostały zaplanowane spotkania w ramach tych rozgrywek.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak dla mnie mecz o SPH powinien być jeden i rozgrywany na neutralnym stadionie

Po ostatnim mundialu , sezon dla Barcy byl znakomity bo wygrali tryplet , moze powtorka z rozrywki?

Jako ciekawostkę dodam że Tebas obiecał VAR na ten mecz :D