Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Dziś o 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barça i Sevilla rozpoczną przyszły sezon od dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii

 29 kwietnia 2018, 23:01

 Majerr

Źródło: Mundo Deportivo

 4 komentarze

Dzisiejsze zwycięstwo FC Barcelony w meczu przeciwko Deportivo i zdobycie mistrzowskiego trofeum przez Katalończyków sprawiło, że poznaliśmy uczestników Superpucharu Hiszpanii, który zostanie rozegrany na początku przyszłego sezonu.

Od ponad dwudziestu lat w Hiszpanii nie przyznaje się automatycznie Superpucharu Hiszpanii drużynie, która wywalczyła krajowy dublet. W zamian jej rywalem jest finalista Pucharu Króla. Z tego powodu, najprawdopodobniej w sierpniu tego roku, kibice będą świadkami dwumeczu pomiędzy FC Barceloną (zwycięzcą LaLigi i Copa del Rey) a Sevillą (finalistą Pucharu Króla).

Warto przypomnieć, że to zdobywca Primera División rozgrywa rewanż przed własną publicznością, stąd też pierwsze spotkanie odbędzie się na Sánchez Pizjuán. Mundo Deportivo podaje, że w przypadku zajęcia przez Sevillę siódmego miejsca na zakończenie sezonu pojawi się spory problem ze znalezieniem dat obu meczów. Wówczas Andaluzyjczycy zapewniliby sobie udział w kwalifikacjach do Ligi Europy, a to właśnie na sierpień zostały zaplanowane spotkania w ramach tych rozgrywek.

Udostępnij:

Komentarze (4)

Gorące tematy