Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Dziś o 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Busquets: Jest pewna zadra, ale to nie powinno psuć nam radości z dubletu

 29 kwietnia 2018, 23:15

 Łukasz Lewtak

Źródło: AS

 9 komentarzy

Po meczu z Deportivo, w którym Barcelona zapewniła sobie 25. tytuł mistrza Hiszpanii w swojej historii, krótkiej wypowiedzi dla Movistar Partidazo udzielił Sergio Busquets.

Jak smakuje ten tytuł?

Smakuje jak triumf, tak jak każdy tytuł. Za każdym razem to więcej nas kosztuje, lata mijają. Siedem tytułów mistrzowskich w dziesięć lat to barbarzyństwo, jeśli mamy na uwadze, jacy przeciwnicy są w Primera División. Rozegraliśmy niemal idealny sezon w LaLidze, nie przegraliśmy ani jednego meczu. Oby tak zostało.

Co było najtrudniejsze?

Nasze wymagania. Nie chcieliśmy się potknąć. Dobrze rozpoczęliśmy LaLigę. Nie doznaliśmy porażki. W meczu z Atlético graliśmy o dużą stawkę. Wygraliśmy i wystrzeliliśmy. I tak już zostało.

Ten sezon jest na piątkę czy wpadka w Lidze Mistrzów zaniża ocenę?

Moim zdaniem to był bardzo dobry sezon. Jest pewna zadra, ale to nie powinno psuć nam radości z dubletu. To spektakularne.

Odchodzi Andrés Iniesta. Jakie ma znaczenie dla Barçy?

Z jednej strony pożegnanie jest bardzo smutne. Tracimy wspaniałego kapitana i wspaniałego kolegę, jednak on zdobył sobie prawo do podjęcia własnej decyzji. Wszystko kosztuje, chciał odejść w jak najlepszy sposób. Trzeba to uszanować i wspierać go. Wyznaczył pewną epokę na poziomie światowym. Będę mógł mówić, że grałem z Iniestą.

Udostępnij:

Komentarze (9)

Gorące tematy