Andrés Iniesta: Oby ten moment trwał wiecznie i nigdy się nie kończył

Majerr

30 kwietnia 2018, 00:11

Marca

Brak komentarzy

Andrés Iniesta był jednym z zawodników, którzy udzielili wywiadu tuż po zakończeniu meczu przeciwko Deportivo. Kapitan FC Barcelony opowiedział o swoich odczuciach po zdobyciu 32. pucharu w barwach Blaugrany.

– To zwycięstwo w LaLidze smakuje bardzo dobrze. Rozgrywki ligowe trwają przez cały rok, tydzień po tygodniu. Wymagają regularności i stabilności. Myślę, że ten zespół zasługiwał na zwycięstwo. Mamy bardzo wyraźną przewagę nad drugą drużyną w tabeli. Jestem bardzo szczęśliwy z ponownego zdobycia mistrzostwa kraju.

– Każde rozgrywki przysparzają określonych trudności. Format Ligi Mistrzów nie ma nic wspólnego z terminarzem LaLigi. Każdy turniej ma swoje zalety i przy tym zostaniemy. To był dla nas wspaniały sezon. Zwyciężyliśmy w Pucharze Króla i Primera División. W przyszłym roku trzeba poprawić to, co w tym sezonie nie zostało dobrze wykonane, aby wykonać krok naprzód.

– Wciąż nie wiem, gdzie będę występował. Decyzja nie została podjęta. Mam nadzieję, że gdy sezon dobiegnie końca, wszystko będzie już poukładane.

– Z punktu widzenia zwykłego człowieka i sportowca towarzyszą mi uczucia, które są nie do opisania, gdy otrzymuję tyle wsparcia i miłości od ludzi, a tym bardziej w trudnych dla nich momentach (Iniesta odnosi się do kibiców Deportivo i spadku ich zespołu – przyp.red.), ponieważ to drużyna ich serc. To piękny gest, który traktuję jako ponadczasowe podziękowanie.

– Przez te wszystkie lata starałem się być dobrym sportowcem i dobrą osobą. Przeżyłem wyjątkowe chwile z niesamowitymi ludźmi i dla mnie najważniejsze jest to, jaki przekaz płynie od innych osób.

– Podjąłem najuczciwszą decyzję wobec samego siebie oraz klubu. Teraz trzeba zakończyć sezon z pozytywnymi odczuciami i udać się na mundial, który będzie kolejnym wyzwaniem. Oby ten moment trwał wiecznie i nigdy się nie kończył, jednak wszystko ma swój początek i koniec.

Poleć artykuł