Clarence Seedorf: Jesteśmy smutni z powodu spadku, ale rozegraliśmy wspaniały mecz

Łukasz Lewtak

30 kwietnia 2018, 09:15

Mundo Deportivo

7 komentarzy

Po przegranym 2:4 meczu z Barceloną trener Deportivo Clarence Seedorf był rozczarowany z powodu porażki i spadku do drugiej ligi, jednak docenił ambitną postawę swoich podopiecznych.

- Rozegraliśmy wspaniały mecz. Nie mogę prosić moich piłkarzy o nic więcej. Stwarzaliśmy okazje. Graliśmy bardzo dobrze przeciwko najlepszej drużynie w LaLidze. Gratuluję Barcelonie zdobycia mistrzostwa, ale to Messi zrobił różnicę. W niektórych sytuacjach na boisku jest nie do zatrzymania.

- Nie można być złym z powodu meczu, jaki rozegraliśmy. Można być smutnym z powodu spadku, ale taki jest sport. Teraz trzeba zakończyć sezon w najlepszy możliwy sposób, z godnością i duchem rywalizacji, którego pokazaliśmy w meczu z Barceloną.

- Nie mam planów, wszystko jest otwarte. Czułem się bardzo dobrze w tym pięknym mieście i klubie. Nie chodzi o to, aby obwiniać kogokolwiek o spadek. W przeciwieństwie do Levante nie byliśmy w stanie rozstrzygnąć na swoją korzyść kilku dobrych meczów, jakie rozegraliśmy.

Fot. Bhdawg / CC BY-SA 4.0

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Deportivo to zasłużony klub dla hiszpańskiej piłki. Chciałbym żeby wrócił do PD jak najszybciej. Liga potrzebuje mocnej Valencii, Sevilii i kilku innych. Łomoty spuszczane Barcelonie w latach swojej wielkości nie zapomnę, ale mieli wtedy pakę której wszyscy im zazdrościli. A wczoraj zagrali tak desperacki futbol, że tylko pogratulować. W kilku sytuacjach mieli wiecej atakujących niż było obrońców. Bardzo chcieli ten mecz odwrócić, ale nie wyszło. Pokazali więcej charakteru niż nudne jak flaki Malaga, Las Palmas, Espanyol czy Getafe.

Stara szkoła, stara klasa. Brakuje takich osobistości.

Wczoraj Depo przegrali ale momentami grało taką piłkę że na prawdę była miła dla oka

Za rok wrócą Deportivo za mocne na segunada

Oj Clarence pełen Szacunek do takich ludzi jak Pan. To była Era Holandii to była moja Era młodości dla mnie mieli wtedy najlepszy skład na Świecie!!! Ale mistrz jest tylko jeden BARCA!!!!

Muszę przyznać, że dopiero wczoraj dowiedziałem się, że trenerem Deportivo jest słynny Seedorf. Jakoś wcześniej umknęło to mojej uwadze. Trochę przykro wczoraj patrzyło mi się na płaczących kibiców drużyny Holendra, ale cóż. Taki jest sport.