Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Dziś o 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

AS: Rehabilitacja Vermaelena potrwa około trzech tygodni

 14 maja 2018, 12:56

 Dariusz Maruszczak

Źródło: FCBarcelona.cat, AS

 19 komentarzy

Thomas Vermaelen przeszedł dziś badania medyczne, które wykazały, że nie będzie mógł wystąpić w najbliższym spotkaniu z Realem Sociedad po kontuzji odniesionej we wczorajszym meczu z Levante.

Reprezentant Belgii wybiegł na boisko w podstawowym składzie Blaugrany, ale już w 31. minucie spotkania musiał zostać zmieniony z powodu kontuzji mięśnia dwugłowego prawego uda. Wyniki badań wykluczyły możliwość występu Vermaelena w starciu z Realem Sociedad, ostatnim w tym sezonie.

Jak donosi dziennik AS, dobrą wiadomością dla piłkarza jest to, że kontuzja nie okazała się na tyle poważna, aby wykluczyć jego wyjazd na mistrzostwa świata. Wedle tych informacji, jeśli proces leczenia będzie przebiegał bez zakłóceń, Vermaelen powinien być gotowy do gry tydzień przed rozpoczęciem mundialu. Oficjalny komunikat FC Barcelony nie precyzuje jednak dokładnego terminu powrotu 32-latka na boisko.

Fot. Олег Дубина / CC BY-SA 3.0

Udostępnij:

Informacje o kontuzji

Kontuzjowany: Thomas Vermaelen
Typ kontuzji: Naderwanie mięśnia dwugłowego uda w prawej nodze
Data wystąpienia kontuzji: 13.05.2018
Przewidywany czas powrotu: Nieokreślony

Komentarze (19)

Gorące tematy