Następny mecz:  Barcelona  -  Boca Juniors     ·  Dziś o 18:15  ·  Finał Puchar Gampera FCBarcelona.com   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Sergio Busquets poprosił władze klubu o podwyżkę

 15 maja 2018, 16:20

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 88 komentarzy

  • Jak donosi Mundo Deportivo, Sergio Busquets zwrócił się do Barcelony o podwyżkę
  • Pomocnik domaga się realizacji obietnicy złożonej w trakcie podpisywania przez niego poprzedniej umowy
  • Obecnie klub nie zamierza jednak zajmować się sprawą roszczeń zawodnika

Sytuacja Sergio Busquetsa może niespodziewanie stać się problemem dla Barcelony, jeżeli sprawa przybierze niepożądany obrót. Według Mundo Deportivo pomocnik uważa, że przy podpisywaniu poprzedniego kontraktu we wrześniu 2016 roku uzgodnił z klubem pewne zobowiązania odnoszące się do wzrostu wynagrodzenia w określonych przypadkach związanych ze strukturą płacową w zespole. Zmieniła się ona po przeprowadzeniu kilku transferów i przedłużeniu kontraktów z niektórymi piłkarzami. Dwa miesiące temu Busquets miał zwrócić się do klubu o spełnienie obietnicy.

Tymczasem zdaniem Mundo Deportivo Barcelona nie jest w stanie rozważyć prośby Busquetsa. Priorytetem klubu jest bowiem podpisanie kontraktu z Samuelem Umtitim i zwiększenie klauzuli odejścia Francuza, która wynosi obecnie 60 milionów euro. Barça zdaje sobie sprawę, że nie może sobie obecnie pozwolić na zwiększenie budżetu płacowego, a wręcz musi go obniżyć po kosztownych transferach w obecnym i poprzednim sezonie. Będzie to niezwykle trudne, zwłaszcza że klub planuje sprowadzić w przyszłym sezonie Antoine’a Griezmanna, Arthura, a może nawet nowego środkowego obrońcę. Kontrakt Umtitiego też naraża Barcelonę na kolejne koszty, a następny w kolejce do przedłużenia umowy jest Jordi Alba.

Busquets jest dla Barcelony kluczowym piłkarzem i klub nie rozważa nawet sprzedaży 29-latka. Na podstawie kontraktu obowiązującego do 2021 roku (z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata) klauzula odejścia Busiego wynosi 200 milionów euro i dopóki pomocnik nie powie wprost, że chce odejść, Barça nie będzie negocjować transferu. Do tej pory Busquets nie wyrażał jednak takiego zamiaru.

Z kolei piłkarz stoi na stanowisku, że sprawa zostanie załatwiona, jeżeli klub doda do istniejącej umowy aneks o zwiększeniu wynagrodzenia. Według Mundo Deportivo strony wierzą, że nie dojdzie do zaognienia sytuacji, ale pojawiły się kwestie sporne.

Uwagę na sytuację Busquetsa zwracają już PSG i Manchester City. Pep Guardiola przyjąłby wychowanka Barcelony z otwartymi ramionami, zwłaszcza że to właśnie on wprowadzał Busiego do pierwszego zespołu Blaugrany w 2008 roku. Z kolei paryżanie od lat marzą o Busquetsie, chcąc wzmocnić środek pola swojej drużyny. Thiago Motta już ogłosił zakończenie kariery, a niewykluczone, że z klubu odejdzie też Adrien Rabiot, któremu został tylko rok kontraktu. Natomiast Lassana Diarra (33 lata) nie jest już perspektywicznym piłkarzem. Mundo Deportivo informuje, że już rok temu PSG złożył astronomiczną ofertę za Busquetsa, który jednak zdecydował się pozostać w Barcelonie.

Udostępnij:

Komentarze (88)

Gorące tematy