Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

ABC: Sevilla próbuje zatrzymać Lengleta i przedstawia mu nową ofertę kontraktu

 16 maja 2018, 13:30

 Dariusz Maruszczak

Źródło: ABC, Sport

 23 komentarze

Jak donosi dziennik ABC, Sevilla wciąż walczy o zatrzymanie w klubie Clementa Lengleta. Przypomnijmy, że według informacji Mundo Deportivo 22-latek zgodził się już na transfer do Barcelony w przyszłym sezonie.

W odpowiedzi na działanie Barcelony Sevilla zdecydowała się zaproponować Lengletowi znacznie korzystniejszy kontrakt niż ten obecnie obowiązujący. Na podstawie nowej umowy Francuz znalazłby się w czołówce najlepiej zarabiających piłkarzy klubu z Sánchez Pizjuán, blisko najwyższego poziomu płacowego w zespole. Jeśli Lenglet przystanie na proponowane warunki, zwiąże się z andaluzyjską drużyną do 2023 roku, a jego klauzula odejścia wzrośnie do 80 milionów euro.

Zdaniem dziennika ABC Lenglet i jego agent spotkają się w najbliższych dniach z przedstawicielami Sevilli, aby porozmawiać o propozycji złożonej przez klub. Francuz prawdopodobnie będzie miał w ręku ofertę Barcelony, więc znajdzie się w dobrej pozycji negocjacyjnej. Oprócz kwestii finansowych Lenglet musi rozważyć, na ile istotne jest dla niego pewne miejsce w składzie Sevilli i jak ocenia swoje ewentualne szanse w rywalizacji z obrońcami Blaugrany.

Fot. Дмитрий Садовников / CC BY-SA 3.0

Udostępnij:

Komentarze (23)

Gorące tematy