Valverde: To niesamowite, jak widzi się podekscytowanie kibiców generowane przez Messiego

Dariusz Maruszczak

16 maja 2018, 21:52

Mundo Deportivo, Sport

Brak komentarzy

Trener Barcelony Ernesto Valverde wypowiedział się na temat dzisiejszego meczu towarzyskiego z Mamelodi Sundowns.

– Podekscytowanie Messim jest czymś niesamowitym. Kibice oklaskiwali go od samego początku nie tylko na stadionie, ale od momentu, gdy postawiliśmy stopę w tym kraju – powiedział Valverde o tym, jak wielkie emocje generuje obecność Messiego.

– Bardzo podobała mi się atmosfera, którą tu przeżywaliśmy. Kibice stale wspierali i oklaskiwali oba rywalizujące ze sobą zespoły – pochwalił fanów trener Barcelony.

Valverde przyznał, że dla jego drużyny zaszczytem był sam udział w tym spotkaniu. – Dla nas możliwość uczestniczenia w tego typu obchodach ku pamięci tak historycznej postaci jak Mandela była czymś wyjątkowym. To nie zdarza się na co dzień, więc musieliśmy nadać temu wydarzeniu szczególne znaczenie dla tych, którzy zaprosili nas na to spotkanie.

Txingurri zdawał sobie sprawę z zagrożenia spowodowanego brakiem koncentracji. – Ze względu na długą podróż i granie w środku tygodnia, gdy sezon jest już niemal zakończony, największym zagrożeniem była utrata koncentracji. To było ryzyko, ale myślę, że oba zespoły zagrały interesujący i otwarty mecz. Pomagała w tym murawa, dzięki której można było grać szybciej.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.