Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Dziś o 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Na uroczystości pożegnania Andrésa Iniesty pojawi się wiele osób ze świata sportu

 17 maja 2018, 11:30

 Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo

 19 komentarzy

Jak informowaliśmy wcześniej, jutro o 21:30 na Camp Nou odbędzie się oficjalne pożegnanie Andrésa Iniesty. Tym razem uroczystość zorganizowana zostanie na stadionie, będzie też transmitowana w telewizji. Weźmie w niej udział 300 zaproszonych osób.

Wśród gości znajdzie się m.in. Emilio Butragueño, dyrektor ds. relacji instytucjonalnych Realu. Co ciekawe, gdy był on piłkarzem, podobnie jak Iniesta nigdy nie otrzymał czerwonej kartki. Swoją obecność na wydarzeniu potwierdzili również byli koledzy Iniesty Xavi i Puyol, a także były dyrektor sportowy Barçy Andoni Zubizarreta, pracujący obecnie na tym samym stanowisku w Olympique Marsylia. Na Camp Nou nie pojawi się z kolei Vicente de Bosque, który ma inne zobowiązania, ustalone z większym wyprzedzeniem.

Na Camp Nou zobaczymy też kilku byłych prezydentów FC Barcelony. Mowa o Joanie Gasparcie, który piastował to stanowisko, gdy Iniesta debiutował w zespole, o Enricu Reynie oraz Joanie Laporcie. Nie będzie natomiast Josepa Lluisa Núñeza. Całe wydarzenie transmitować będzie Barça TV oraz Esport 3. Kolejne pożegnanie zaplanowano po meczu z Realem Sociedad. Klub przygotował specjalną mozaikę dla swojego kapitana, a po spotkaniu Iniesta odbierze trofeum za swoje dziewiąte mistrzostwo Hiszpanii w karierze. Później wygłosi przemówienie i rozpocznie świętowanie dubletu razem z kolegami.

Fot. Christopher Johnson / CC BY-SA 2.0

Udostępnij:

Komentarze (19)

Gorące tematy