Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Real Betis zainteresowany kilkoma piłkarzami Barcelony

 19 maja 2018, 14:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 36 komentarzy

  • Jak donosi dziennik Sport, wczoraj doszło do spotkania przedstawicieli wysokiego szczebla Realu Betis i Barcelony
  • Tematem rozmów była przyszłość kilku piłkarzy Blaugrany, którzy mogą odejść latem z katalońskiego klubu
  • Z kolei Barcelona była zainteresowana sytuacją Fabiana Ruiza

Według informacji katalońskiego dziennika wiceprezes ds. sportowych Realu Betis Llorenc Serra Ferrer spotkał się wczoraj z menedżerem generalnym obszaru sportowego FC Barcelony Pepem Segurą. Przedstawiciel Verdiblancos chciał uzyskać informacje na temat sytuacji kilku zawodników, którzy mogą opuścić kataloński klub latem tego roku. Serra Ferrer pytał o piłkarzy niecieszących się zbyt dużym zaufaniem Ernesto Valverde. Chciał w ten sposób uzyskać informacje z pierwszej ręki na wypadek, gdyby pojawiła się możliwość zrealizowania transferu niektórych graczy. Wczoraj pojawiła się informacja, że Betis jest zainteresowany wypożyczeniem Yerry’ego Miny, a zdaniem Sportu spotkanie wiceprezesa Verdiblancos i Pepa Segury dotyczyło również Denisa Suáreza, Aleixa Vidala i Carlesa Aleñi.

Betis sprawdza możliwości dostępne na rynku, aby uzupełnić kadrę zespołu na nowy sezon, w którym powróci do europejskich pucharów. Drużyna z Sewilli ma już w swoich szeregach kilku piłkarzy ukształtowanych w szkółce Barcelony, a Serra Ferrer rozważa sprowadzenie kolejnych zawodników Blaugrany, jeżeli będzie taka szansa. W grę wchodzi nawet André Gomes, jeśli Portugalczyk nie znajdzie klubu i Barcelona będzie zmuszona go wypożyczyć.

Betis pytał również o kilku piłkarzy Barcelony B, którzy mogliby wykonać krok do przodu i grać w Primera División. W przypadku spadku drużyny rezerw z Segunda División kataloński klub może mieć poważny problem, ponieważ kilku zawodników powinno robić postępy i występować w wyższej klasie rozgrywkowej.

Barcelona wykorzystała to spotkanie, aby zapytać o sytuację pomocnika Betisu Fabiana Ruiza, którego obserwuje od jakiegoś czasu. Jak informuje Sport, kataloński klub nie planuje jednak sprowadzać go w przyszłym sezonie. Ruiz sprawia wrażenie pomocnika kompletnego, ale Barcelona nie przewiduje, aby mógł już teraz grać w jej pierwszym zespole. Blaugrana została poinformowana o ofertach, które 22-latek może otrzymać latem, i o sytuacji kontraktowej Hiszpana. Według Sportu Ruiz planuje jednak zostać w Betisie przynajmniej na jeszcze jeden sezon.

Spotkanie miało charakter głównie informacyjny, ze względu na dobre relacje między oboma klubami. Kilka europejskich zespołów utrzymuje kontakty z Barceloną właśnie na tej płaszczyźnie. Drużyny te wiedzą, że Barça planuje sprzedaż kilku piłkarzy, i są zainteresowane wzięciem udziału w licytacji. Podstawowym problemem są wysokie ceny, a przede wszystkim pensje tych zawodników, które mogą okazać się zbyt wygórowane dla wielu klubów.

Udostępnij:

Komentarze (36)

Gorące tematy