Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Dziś o 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

FC Barcelona zaprezentowała stroje drużyny na sezon 2018/19

 19 maja 2018, 12:53

 Julia Cicha

Źródło: FCBarcelona.es, Mundo Deportivo, Sport

 85 komentarzy

  • FC Barcelona zaprezentowała stroje na kolejny sezon
  • Koszulki mają dziesięć pasów równej szerokości, a każdy z nich symbolizuje jedną dzielnicę miasta
  • Piłkarze po raz pierwszy zagrają w nowych strojach już jutro

FC Barcelona zaprezentowała dziś stroje na sezon 2018/19. W wydarzeniu wzięli udział prezydent Bartomeu oraz burmistrz Barcelony Ada Colau.

Nowa koszulka jest w tradycyjnych bordowo-granatowych kolorach. Dziesięć pionowych pasów symbolizuje dziesięć dzielnic Barcelony (Ciutat Vella, Eixample, Sants/Montjuic, Les Corts, Sarrià-Sant Gervasi, Gràcia, Horta-Guirnardó, Nou Barris, Sant Andréu i Sant Martí). Jest to część kampanii Barçy i Nike mającej pokazać związek klubu z miastem. Z tyłu, przy kołnierzyku, znaleźć można senyerę. Koszulki wykonano z użyciem rewolucyjnej technologii Nike Vaporkit, dzięki której materiał oddycha, jest lekki i zapewnia swobodę ruchów. Z kolei getry są w kolorze granatowym z czterema bordowymi kołami od kolana po kostkę.

Nowe stroje pojawią się w sprzedaży 21 maja. Będą dostępne w sklepie internetowym oraz w sklepach stacjonarnych. Piłkarze po raz pierwszy zaprezentują się w nowych koszulkach już jutro podczas meczu z Realem Sociedad, po którym zaplanowano pożegnanie Andrésa Iniesty z kibicami.

Podczas dzisiejszej prezentacji Josep Maria Bartomeu powiedział: − jesteśmy dumni i nie możemy doczekać się nowego sezonu. Relacje Barçy z miastem będą pełne sukcesów. Klub wiele zawdzięcza miastu i w ten sposób oddaje mu hołd. Jesteśmy również wdzięczni firmie Nike za współpracę i zaufanie.

Z kolei Ada Colau dodała: − jestem zadowolona i dumna, że Barça chce jeszcze bardziej zbliżyć się do miasta. Mamy ze sobą więcej wspólnego niż nazwa, stadion czy sukcesy międzynarodowe. Dzielimy wartości takie jak prawa człowieka czy pokój, a to najważniejsze. Nie ma nic ważniejszego od ludzi.

Udostępnij:

Komentarze (85)

Gorące tematy