Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Barcelona B pokonuje Cadiz CF 3:1 i wciąż liczy się w walce o utrzymanie w Segunda División

20 maja 2018, 14:50

Źródło: Mundo Deportivo

5 komentarzy

• FC Barcelona B pokonała na Mini Estadi Cadiz CF 3:1 po dwóch golach Marca Cardony i trafieniu Matiasa Nahuela
  • Zespół Garcíi Pimienty zajmuje 19. miejsce w tabeli Segunda División i traci dwa punkty do ostatniej bezpiecznej pozycji
  • W następnej kolejce rezerwy Blaugrany czeka wyjazdowy pojedynek z Albacete

FC Barcelona B nie składa broni w walce o utrzymanie w Segunda División. Pomimo nieobecności Carlesa Aleñi i Ruiza de Galarrety rezerwy Blaugrany rozegrały dziś jeden z najlepszych meczów w tym sezonie i pokonały na Mini Estadi Cadiz CF 3:1. Zespół Garcíi Pimienty zajmuje 19. pozycję w tabeli i traci dwa punkty do strefy gwarantującej utrzymanie w lidze.

Barça B rozstrzygnęła losy spotkania już w pierwszej połowie, choć na początku meczu to David Barral z Cadizu nie wykorzystał sytuacji na zdobycie gola. Gospodarze zachowali jednak spokój i prezentowali wysoką jakość gry. Pierwsza bramka padła w 16. minucie po rzucie rożnym, kiedy dośrodkowanie Carlesa Péreza wykończył strzałem głową Marc Cardona. Dziesięć minut później napastnik z Lleidy został sfaulowany w polu karnym i sam skutecznie wykonał jedenastkę.

Znakomity mecz w środku pola rozgrywał Ferran Sarsanedas, a spokój w obronie zapewniali David Costas i Rodrigo Tarin, który wrócił do pierwszego składu. Tuż przed przerwą niezdecydowanie w obronie Cadizu wykorzystał Matias Nahuel i Barcelona B zeszła do szatni z trzybramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie piłkarze Garcíi Pimienty grali rozważnie, utrzymywali się przy piłce i nie pozwalali gościom uwierzyć w możliwość odrobienia strat. Dobrą okazję na strzelenie gola miał Sergi Palencia, jednak bramkarz Cadizu obronił jego strzał.

Goście zdobyli honorową bramkę dopiero w ostatnich minutach spotkania. Strzał Barrala odbił Adrian Ortolá, jednak nie zdołał już obronić dobitki Álvaro Garcíi. Dzięki drugiej wygranej z rzędu Barça B ma 43 punkty w tabeli Segunda División, a za tydzień czeka ją wyjazdowy pojedynek z Albacete. Walka o utrzymanie będzie trwać do samego końca rozgrywek.

Barça B, 3
Cádiz CF, 1

Barça B: Ortolá, Cucurella, R. Tarín, Rivera, Sarsanedas, Nahuel (M. Hongla, min. 85), Marc Cardona (Marqués, min. 79), Palencia, C. Pérez (Daniel Morer, min. 75), Vitinho, David Costas.
Cádiz CF: Cifuentes, Carpio (Nico, min. 46), Servando, Garrido (Abdullah, min. 14), A. Perea, Barral, Álvaro, M. Mauro, Lucas, Alex, D. Romera (Eugeni, min. 23).
Gole: 1-0 Marc Cardona (min. 16); Marc Cardona (k., min. 26); 3-0 Nahuel (min. 45); 3-1 Álvaro (min. 89).