Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Podsumowanie ankiety: De Ligt lub Lenglet powinien zostać trzecim stoperem Barcelony

 22 maja 2018, 19:00

 Julia Cicha

 17 komentarzy

Kilka dni temu zapytaliśmy Użytkowników FCBarca.com, kto wg nich powinien zostać trzecim stoperem Barcelony w sezonie 2018/19. Głosy okazały się bardzo podzielone. 

Na pierwszym miejscu w zestawieniu znaleźli się, niemalże ex aequo, De Ligt i Lenglet. Obaj otrzymali po 29% głosów. Wiele osób jest jednak sceptycznie nastawionych do transferu któregoś z nich, ponieważ Barcelona może nie mieć wystarczająco dużo pieniędzy, a po drugie obaj są młodymi zawodnikami, którzy muszę jeszcze wiele się nauczyć. Niektórzy Użytkownicy sądzą, że jeśli klub zdecyduje się pozyskać środkowego obrońcę, powinien postawić na kogoś doświadczonego.

18% ankietowanych dałoby szansę Thomasowi Vermaelenowi. Głównym problemem Belga jest podatność na kontuzje, która sprawia, że nie jest on pewnym punktem zespołu. Mimo to gdy jest zdrowy, pokazuje, na co go stać. Szczególnie w tym sezonie spisywał się znacznie powyżej oczekiwań, dzięki czemu być może wkradł się w łaski Ernesto Valverde. Niemal 11% uzyskał w głosowaniu Yerry Mina. Po początkowej euforii spowodowanej jego transferem więcej osób zaczęło zauważać wady Kolumbijczyka, któremu wciąż nieco brakuje do zostania stoperem światowej klasy. Część Użytkowników jest jednak skłonna "wrzucić go na głęboką wodę", powierzając mu rolę trzeciego stopera Barçy.

6% głosujących postawiłoby na wracającego z wypożyczenia Marlona, a 4% na któregoś z graczy Barçy B. Najmniejszą popularnością w ankiecie cieszyła się odpowiedź dotycząca nazwisk niewymienionych w możliwych odpowiedziach. Mowa o sprowadzeniu stopera lub też o reorganizacji defensywy polegającej na zdegradowaniu na trzecią pozycję Piqué lub Umtitiego. W takim wypadku Barcelona musiałaby poszukać podstawowego środkowego obrońcy. 

Udostępnij:

Komentarze (17)

Gorące tematy