Następny mecz:  Barcelona  -  Boca Juniors     ·  Dziś o 18:15  ·  Finał Puchar Gampera FCBarcelona.com   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Watford chce pozyskać Deulofeu, który jest skłonny pozostać w Anglii

 23 maja 2018, 11:30

 Julia Cicha

Źródło: Mundo Deportivo

 20 komentarzy

Watford jest pierwszym zespołem starającym się o Gerarda Deulofeu. Anglicy chcieliby, aby Katalończyk pozostał w ich klubie na kolejny sezon. W tym celu zaplanowali spotkanie, na którym oznajmią zawodnikowi chęć przedstawienia Barcelonie oferty.

Jak podaje Mundo Deportivo, piłkarz chciałby zostać na Vicarage Road Stadium i przekazał to już trenerowi Javiemu Gracii, z którym jest w dobrych stosunkach. Następnie angielski klub poinformuje Barcelonę o chęci kupna zawodnika. Katalończycy są skłonni go sprzedać, głównie dlatego, że został mu już tylko rok kontraktu. W styczniu Deulofeu będzie mógł odejść za darmo, więc lepiej znaleźć mu nowy zespół już teraz. Wychowanek Barcelony nie chce przedłużyć obecnego kontraktu, choć klub starał się podwyższyć jego klauzulę odejścia wynoszącą obecnie 20 milionów euro. Kwota ewentualnego transferu będzie znacznie poniżej początkowych oczekiwań Barçy i nie przekroczy 15 milionów. W związku z tym na osiągnięcie porozumienia pomiędzy Barceloną a Watfordem trzeba będzie jeszcze poczekać.

Watford zdobył już zaufanie ze strony Deulofeu, w związku z czym każdy scenariusz będzie teraz dla niego dobry. Mowa o transferze lub dalszym wypożyczeniu, gdyby napastnik zechciał jednak pozostać związany z Barçą. Mundo Deportivo powołuje się na źródła z angielskiego klubu, które mówią, że adaptacja zawodnika w Anglii była dobra i szybka, a jedynie kontuzje sprawiły, że Deulofeu nie przebił się do pierwszego składu. Pozostanie w drużynie Javiego Gracii również działa na jego korzyść.

Udostępnij:

Komentarze (20)

Gorące tematy