Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Sport: Ernesto Valverde chce zatrzymać Riquiego Puiga

 23 maja 2018, 17:00

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 22 komentarze

Jak donosi dziennik Sport, możliwość odejścia Riquiego Puiga do Tottenhamu spowodowała, że Ernesto Valverde postanowił wkroczyć do akcji i podjąć działania, aby utalentowany pomocnik zdecydował się na pozostanie w Barcelonie.

Puig wyróżnił się w tym sezonie w zespole juvenilu A, z którym sięgnął po zwycięstwo w UEFA Youth League. Postępy 18-latka są coraz większe i zwróciły uwagę trenerów Barcelony B, a nawet samego Ernesto Valverde. Zdaniem Sportu szkoleniowiec pierwszej drużyny Blaugrany uważa, że Puig ma DNA katalońskiego klubu. Za nieco ponad miesiąc piłkarzowi kończy się jednak kontrakt. Puig wciąż nie odpowiedział na propozycję przedłużenia umowy, ponieważ otrzymał oferty również z innych klubów, w tym z Tottenhamu.

Według Sportu Valverde nie chce, żeby Puig odszedł z klubu, i dlatego zarządził, aby zostały poczynione wszelkie możliwe kroki w celu zatrzymania pomocnika. Trener Barcelony wierzy w 18-latka, czego dowodem są liczne zaproszenia dla młodego piłkarza na treningi pierwszego zespołu w końcówce sezonu. Zdaniem katalońskiego dziennika Valverde zrobił wszystko, aby Puig zdecydował się na pozostanie w klubie, a nawet mógł roztoczyć przed nim wizję trafienia do pierwszej drużyny w niedalekiej przyszłości.

Udostępnij:

Komentarze (22)

Gorące tematy