Ernesto Valverde uda się na wakacje, gdy zakończy planowanie składu na przyszły sezon

Julia Cicha

24 maja 2018, 17:00

AS

26 komentarzy

Mimo zakończenia sezonu 2017/18 Ernesto Valverde nie rozpoczął  jeszcze wakacji. Trener codziennie pojawia się w Ciutat Esportiva, gdzie ustala szczegóły presezonu i zajmuje się transferami.

Szkoleniowiec codziennie spotyka się z członkami swojego zespołu oraz z menedżerem generalnym obszaru sportowego Barçy Pepem Segurą i dyrektorem sportowym Robertem Fernándezem. Wspólnie pracują nad sprzedażą i kupnem piłkarzy w celu ustalenia ostatecznego składu na kolejny sezon. Jednym z priorytetów Valverde jest ograniczenie liczby zawodników. Docelowo w zespole będzie 20-22 graczy oraz piłkarze z Barçy B, którzy będą dołączać do drużyny w zależności od potrzeb.

Klub chce jak najszybciej wyjaśnić sytuację wypożyczonych zawodników – Douglasa, Munira, Deulofeu czy Rafinhi. Żaden z nich nie liczy się w planach Valverde. Kolejnymi kwestiami do omówienia są oczywiście transfery, a także polemika wokół dat rozegrania Superpucharu Hiszpanii. Trener Barcelony rozpocznie więc wakacje w przyszłym tygodniu, po spotkaniach zaplanowanych na czwartek i piątek. Następnie zostanie jeszcze w Barcelonie do momentu, gdy jego dzieci zakończą rok szkolny.

Fot. Tunde Eludini / CC BY-SA 4.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Należą mu się te wakacje

« Powrót do wszystkich komentarzy