Jiang Lizhang bierze na siebie winę za nieudany transfer Andrésa Iniesty

Ela Rudnicka

25 maja 2018, 15:45

Marca

10 komentarzy

Prezesa Chongqing Dangdai Lifan wziął na siebie winę za fiasko związane z transferem Andrésa Iniesty do chińskiego zespołu.

Nieudany transfer bardzo dotknął kibiców klubu, którzy już widzieli Iniestę w składzie Chongqing Dangdai Lifan po zakończeniu mundialu. Końcowy triumf J1 League w rywalizacji o Iniestę rozwścieczył również sympatyków CSL. Z ww. powodów Jiang Lizhang, prezes Chongqing Dangdai Lifan, zdecydował się wziąć na siebie winę i wyrazić smutek spowodowany nieudanym transferem.

 

Kilka godzin po tym, jak w czasie konferencji prasowej Hiroshi Mikitani oficjalnie przedstawił Iniestę jako nowego zawodnika Vissel Kobe, Jiang Lizhang, który pełni również funkcję prezesa Granady, powiedział: - liczyliśmy na wprowadzenie klubu na zupełnie nowy poziom. W lipcu ubiegłego roku Iniesta był u nas i przygotowywałem grunt pod jego transfer. Bardzo na niego liczyłem, ale okazał się on niemożliwy i, tak jak wszyscy tutaj, bardzo tego żałuję.

 

Władze Chongqing Dangdai Lifan bardzo liczyły na transfer Iniesty. Hiszpan miał być osią, wokół której byłaby budowana nowa tożsamość drużyny.

Fot. Clément Bucco-Lechat / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Stare Chińskie przysłowie mówi : „życie jest jak słoik Jalapenos - to co zrobisz dzisiaj może Ci sparzyć dupę jutro”. Słabo przygotowywał grunt po prostu

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale gość chciał budować zespół pod zawodnika, który pograłby max 3 lata? I co on chciał później zrobić? Błagac na kolanach naszą legendę by grała u niego do pięćdziesiątki?

Najwyraźniej ktoś się tutaj za mało starał bądź komuś nie zależało.