Samuel Umtiti: Griezmann mógłby wnieść wiele dobrego do Barcelony

Łukasz Lewtak

25 maja 2018, 18:00

L'Equipe/Sport/Marca

12 komentarzy

Samuel Umtiti udzielił krótkiego wywiadu podczas zgrupowania reprezentacji Francji przed mistrzostwami świata w Rosji. Obrońca Barçy odniósł się m.in. do przedłużenia swojego kontraktu z katalońskim zespołem oraz możliwego transferu Antoine'a Griezmanna.

Jak podchodzisz do tych mistrzostw? Czy to, że masz miejsce w podstawowym składzie, coś zmienia?

Dobrze się przygotowuję, przede wszystkim pod względem fizycznym. Przygotowuję się również mentalnie, ponieważ mundial to bardzo wymagający turniej. Musimy być przygotowani we właściwym momencie. Mecze towarzyskie bardzo nam się przydadzą, zarówno całemu zespołowi, jak i każdemu zawodnikowi.

Jak się czujesz przed turniejem?

Czuję się dobrze. Miałem pewne problemy fizyczne w ostatnich miesiącach, przez co nie byłem przygotowany na 100%. Jednak pod koniec sezonu wykonałem dobrą pracę w Barcelonie. Fizycznie będę przygotowany na 100%. Będę taki sam po kontuzji Laurenta Koscielnego, który był bardzo ważny dla naszej drużyny.

Twoim partnerem na środku obrony będzie Raphael Varane. Jak na to patrzysz?

Ma ogromną jakość. Od lat gra w Realu Madryt, jednej z najlepszych drużyn na świecie. Poprawia się w każdym sezonie. Musimy się uzupełniać. To będzie zależeć od nas.

Co oznacza dla ciebie pierwszy występ na mundialu?

Jestem bardzo dumny, to spełnienie marzeń. Od małego oglądam mistrzostwa w telewizji. To bardzo wyjątkowe chwile. Zostałem powołany, mam szansę reprezentować mój kraj na tym turnieju i z tego powodu jestem bardzo szczęśliwy.

W reprezentacji jest wielu młodych i nowych piłkarzy. Ty zaczynałeś karierę w drużynie narodowej podczas Mistrzostw Europy 2016. Co trzeba zrobić, aby podczas debiutu nie drżały nogi?

Trzeba myśleć o tym, że ma się szczęście, że jest się w tej drużynie. Nie trzeba zadawać sobie milionów pytań. Każdy piłkarz jest inny. Niektórzy stresują się bardziej, inni mniej. Bardziej doświadczeni zawodnicy mogą pomóc pozostałym, aby wszyscy czuli się dobrze w zespole. Trzeba wyjść na boisko i myśleć tylko o grze.

Griezmann może przejść do Barcelony...

To fantastyczny zawodnik. Wszyscy znamy jego zalety. Byłby ważnym piłkarzem w każdym zespole. Mógłby wnieść wiele dobrego do Barcelony.

Podpiszesz nowy kontrakt z Barceloną?

Nie mam żadnych nowych informacji dotyczących mojej umowy. Nie zadzwonili do mnie, także nic nie posunęło się do przodu. Ta sytuacja nie wpłynie na mnie podczas mundialu, ponieważ ma ona miejsce od kilku miesięcy. Jednak dobrze by było, gdyby została ona rozwiązana przed turniejem. Jeśli chodzi o mnie, ja to zrobię.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Oczywiście, że wniósłby wiele. Pod warunkiem, że EV posadziłby Suareza na ławę

Samuelu dzwoń do Antka i go ostatecznie przekonaj!

Kupiłem Gryzmana w FMie. Nie sprawdził sie. Nie polecam.

Ja to widze tak ze grizmann na skrzydło i atak suarez coutingo grizmann i srodek off messi albo opcja za suareza i messi na skrzydło. Dla mnie mega rozwiazanie. Dembele tez w tym bedzie miał udział na skrzydle bo moze byc na srodku z przody dwóch messi i coutinho.

konto usunięte

A jak młodszego Kolegę #11 wniosą na odpowiedni poziom koncentracji, to i Marsylianką mogą ustanowić nowy hymn zwycięzców :)