Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

UEFA nie ukarała Barcelony za żółte balony na Camp Nou

 4 czerwca 2018, 21:13

 Łukasz Lewtak

Źródło: UEFA/Sport

 10 komentarzy

Komisja Dyscyplinarna UEFA nie ukarała FC Barcelony za wrzucenie przez kibiców żółtych balonów na murawę podczas ćwierćfinałowego meczu Ligi Mistrzów na Camp Nou pomiędzy Blaugraną a AS Romą.

Kolor żółty w Katalonii symbolizuje poparcie dla polityków walczących o niepodległość regionu. UEFA rozpatrywała jednak wrzucenie balonów na boisko jedynie pod kątem zakłócenia przebiegu spotkania.

Komisja Dyscyplinarna UEFA zebrała się 31 maja, jednak dopiero dziś poznaliśmy jej decyzje. FC Barcelona otrzymała jedynie ostrzeżenie i uniknie kary finansowej za incydent z meczu z Romą.

Ukarany został natomiast Pep Guardiola. Szkoleniowiec Manchesteru City został zawieszony na dwa mecze. Jest to efekt jego zachowania w rewanżowym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów z Liverpoolem. Po zakończeniu pierwszej połowy Guardiola niewłaściwie zachował się wobec sędziego Mateu Lahoza, który wcześniej anulował trafienie Sane.

Udostępnij:

FC Barcelona w Lidze Mistrzów

Wyniki, tabele, statystyki, wszystko co musisz wiedzieć o Lidze Mistrzów!

Komentarze (10)

Gorące tematy