Javier Tebas: Popieram pomysł rozegrania jednego spotkania o Superpuchar Hiszpanii

Jakub Grzeszczak

12 czerwca 2018, 22:00

Mundo Deportivo, AS

28 komentarzy
  • Javier Tebas wyjawił w programie „El Transistor” na antenie Onda Cero, że popiera pomysł rozegrania Superpucharu Hiszpanii między Barceloną a Sevillą  w formie tylko jednego spotkania ze względu na problemy z ustaleniem terminu dwóch meczów
  • Prezes LaLigi wypowiedział się na temat transferów Griezmanna i Ronaldo
  • Skomentował również pomysł zorganizowania europejskiej Superligi

- Jestem zwolennikiem pomysłu, by rozegrać tylko jeden mecz o Superpuchar, jednak wiąże się to z pewnymi problemami. Taka zmiana oznaczałaby wydatki i LaLiga ich nie pokryje. Gdybyśmy musieli przesunąć spotkania ligowe, to my ponieślibyśmy straty finansowe.

- Nie mogę przenieść meczów Barcelony i Sevilli z pierwszej kolejki na grudzień, ponieważ operatorzy telewizyjni już teraz mnie pytają, dlaczego nie mogą ich wyemitować.

Prezes LaLigi odniósł się do pomysłu powstania Superligi i stanowczo go skrytykował. - Dla klubów i dla lig byłaby to tragedia. Obecnie nie ma nawet jasno określonego formatu rozgrywek - powiedział, po czym dodał, że "w rozgrywkach występowałoby dwadzieścia dużych klubów, które przyzwyczaiły swoich kibiców do wygrywania, a zwyciężyć mógłby tylko jeden".

Tebas zdradził również, że w sezonie 2018/19 spotkanie między Barceloną a Realem zostanie rozegrane znacznie wcześniej, niż miało to miejsce w niedawno zakończonej kampanii: - w następnym sezonie El Clásico zostanie zaplanowane na wcześniejszy etap rozgrywek. Ostatnio nie wyszło to idealnie, ponieważ gdy doszło do spotkania, to już nie grano o żadną stawkę. 

Jedno z pytań dotyczyło także kontrowersyjnego planu wyjazdu na mundial do Rosji zorganizowanego przez byłego prezesa RFEF. Zakładano luksusowy wyjazd dla 155 osób, a wśród nich mieli znaleźć się członkowie Federacji, sponsorzy i rodziny piłkarzy. Wyjazd miałby kosztować RFEF dwa miliony euro: - byłem zaproszony do wzięcia udziału w słynnej podróży dla 155 gości, ale ze względów etycznych LaLigi zdecydowaliśmy się odrzucić tę propozycję. Luis Rubiales miał mnóstwo czasu, żeby odwołać ten wyjazd.

- Nie mogę być hipokrytą. Mówiłem, że Rubiales nie poradzi sobie jako prezes RFEF, i nie zamierzam zmienić zdania w dwadzieścia dni. Należy jednak dać pewien kredyt zaufania zmianom, które chce wprowadzić, i zobaczyć, w jakim kierunku będzie zmierzać Federacja po zakończeniu lata.

W wywiadzie padło również pytanie o plotki łączące Ronaldo z transferem do innej ligi oraz o problemy podatkowe zawodnika. Zapytano także o Griezmanna, który wkrótce ma ogłosić decyzję odnośnie swojej przyszłości. Katalończycy są gotowi wpłacić za Francuza klauzulę, która w dniu 1 lipca spadnie z 200 do 100 milionów euro.

- Odejściem Ronaldo w dziesięciopunktowej skali martwię się na pięć lub cztery. Nie byłoby to takim wielkim dramatem dla ligi, ponieważ stopniowo stajemy się mniej uzależnieni od pojedynczych gwiazd. Sądzę jednak, że Ronaldo zostanie w Realu, a Griezmann w Atlético - powiedział Tebas. - Uważam, że Cristiano nie jest winny swoich przestępstw podatkowych i nie musi odpowiadać za to karnie - dodał prezes LaLigi.

Tebas wrócił również do sprawy PSG oraz transferu Neymara: - PSG powinno zostać wykluczone z europejskich rozgrywek. Klub złamał zasady finansowe, na czym straciły wyeliminowane przez niego zespoły.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Kiedys napisalem o to aby zmienic zdjecie z artykulem tebasa to zostalem zjechany.. teraz 90 % dotyczy jego geby i wszystko okej:p wnoiskuje do redakcji aby w artykulach z Tebasem pojawialo sie inne zdjecie np. Asfaltu.

konto usunięte

Redakcja jaka cwana, wybiera najgorsze ujęcia Tebasa żeby się pośmiać później z komentarzy :D

Także jestem za jednym meczem na neutralnym terenie...

konto usunięte

Może zamiast zdjęcia Tebasa dali by zdjęcie jakiegoś wymarłego lasu we mgle albo zaświatów, wtedy myślę, że wyszło by na to samo a ludzie zamiast gadać o jego mordzie bardziej by gadali na temat artykułu a i tak każdy by wiedział o co chodzi

Jak ja nie lubię tej mordy...

wincyj tebasa wincyj !!!

"Ostatnio nie wyszło to idealnie, ponieważ gdy doszło do spotkania, to już nie grano o żadną stawkę. " Może niech grają obydwa spotkania w rundzie jesiennej. Wtedy zawsze matematycznie będzie szansa dla Realu na mistrzostwo.

Martwi mnie aktywność w mediach tego pana, znanego oględnie mówiąc z niechęci do FC Barcelony. Myślę, że to on poprzez swoją stronniczość, oportunizm we wprowadzaniu zmian, nowych technologii (WAR) jest winny wielu wypatrzeniom, które od lat "zżerają" Ligę Hiszpańską.

To nasza wina panie Tebas że Real w kampanii 17/18 w LaLidze w ogóle nie podjoł walki i że El Clasico w rundzie rewanżowej był o przysłowiową pietruszke z góry za to przepraszamy.

Jak to jest? Przecież kolejność spotkań ligowych się losuje, a ten bezczel mówi o ich zaplanowaniu?

Mógł zgrać główną rolę w Szreku i to bez maski bo jej nie potrzebuję .

konto usunięte

A ja popieram pomysł odwołania Tebasa z pełnionej funkcji. Kto jeszcze popiera ten pomysł?

Nie na temat ale macie linka do tapety na PC z grupami i drabinką do finału ?

*obowiązkowy komentarz o mordzie Tebasa*

Barca jest zwolennikiem 2meczy to tebas jednego, przypadek pewnie :)

Taki trochę prosiaczek z niego

Znowu ta morda, a ten wieczór był taki piękny...