Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Dziś o 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Javier Tebas: Popieram pomysł rozegrania jednego spotkania o Superpuchar Hiszpanii

 12 czerwca 2018, 22:00

 Jakub Grzeszczak

Źródło: Mundo Deportivo, AS

 28 komentarzy

  • Javier Tebas wyjawił w programie „El Transistor” na antenie Onda Cero, że popiera pomysł rozegrania Superpucharu Hiszpanii między Barceloną a Sevillą  w formie tylko jednego spotkania ze względu na problemy z ustaleniem terminu dwóch meczów
  • Prezes LaLigi wypowiedział się na temat transferów Griezmanna i Ronaldo
  • Skomentował również pomysł zorganizowania europejskiej Superligi

- Jestem zwolennikiem pomysłu, by rozegrać tylko jeden mecz o Superpuchar, jednak wiąże się to z pewnymi problemami. Taka zmiana oznaczałaby wydatki i LaLiga ich nie pokryje. Gdybyśmy musieli przesunąć spotkania ligowe, to my ponieślibyśmy straty finansowe.

- Nie mogę przenieść meczów Barcelony i Sevilli z pierwszej kolejki na grudzień, ponieważ operatorzy telewizyjni już teraz mnie pytają, dlaczego nie mogą ich wyemitować.

Prezes LaLigi odniósł się do pomysłu powstania Superligi i stanowczo go skrytykował. - Dla klubów i dla lig byłaby to tragedia. Obecnie nie ma nawet jasno określonego formatu rozgrywek - powiedział, po czym dodał, że "w rozgrywkach występowałoby dwadzieścia dużych klubów, które przyzwyczaiły swoich kibiców do wygrywania, a zwyciężyć mógłby tylko jeden".

Tebas zdradził również, że w sezonie 2018/19 spotkanie między Barceloną a Realem zostanie rozegrane znacznie wcześniej, niż miało to miejsce w niedawno zakończonej kampanii: - w następnym sezonie El Clásico zostanie zaplanowane na wcześniejszy etap rozgrywek. Ostatnio nie wyszło to idealnie, ponieważ gdy doszło do spotkania, to już nie grano o żadną stawkę. 

Jedno z pytań dotyczyło także kontrowersyjnego planu wyjazdu na mundial do Rosji zorganizowanego przez byłego prezesa RFEF. Zakładano luksusowy wyjazd dla 155 osób, a wśród nich mieli znaleźć się członkowie Federacji, sponsorzy i rodziny piłkarzy. Wyjazd miałby kosztować RFEF dwa miliony euro: - byłem zaproszony do wzięcia udziału w słynnej podróży dla 155 gości, ale ze względów etycznych LaLigi zdecydowaliśmy się odrzucić tę propozycję. Luis Rubiales miał mnóstwo czasu, żeby odwołać ten wyjazd.

- Nie mogę być hipokrytą. Mówiłem, że Rubiales nie poradzi sobie jako prezes RFEF, i nie zamierzam zmienić zdania w dwadzieścia dni. Należy jednak dać pewien kredyt zaufania zmianom, które chce wprowadzić, i zobaczyć, w jakim kierunku będzie zmierzać Federacja po zakończeniu lata.

W wywiadzie padło również pytanie o plotki łączące Ronaldo z transferem do innej ligi oraz o problemy podatkowe zawodnika. Zapytano także o Griezmanna, który wkrótce ma ogłosić decyzję odnośnie swojej przyszłości. Katalończycy są gotowi wpłacić za Francuza klauzulę, która w dniu 1 lipca spadnie z 200 do 100 milionów euro.

- Odejściem Ronaldo w dziesięciopunktowej skali martwię się na pięć lub cztery. Nie byłoby to takim wielkim dramatem dla ligi, ponieważ stopniowo stajemy się mniej uzależnieni od pojedynczych gwiazd. Sądzę jednak, że Ronaldo zostanie w Realu, a Griezmann w Atlético - powiedział Tebas. - Uważam, że Cristiano nie jest winny swoich przestępstw podatkowych i nie musi odpowiadać za to karnie - dodał prezes LaLigi.

Tebas wrócił również do sprawy PSG oraz transferu Neymara: - PSG powinno zostać wykluczone z europejskich rozgrywek. Klub złamał zasady finansowe, na czym straciły wyeliminowane przez niego zespoły.

Udostępnij:

Komentarze (28)

Gorące tematy