Następny mecz:  Barcelona  -  Boca Juniors     ·  Dziś o 18:15  ·  Finał Puchar Gampera FCBarcelona.com   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Ośmiu piłkarzy LaLigi w idealnej jedenastce France Football

 12 czerwca 2018, 20:00

 Jakub Grzeszczak

Źródło: AS

 52 komentarze

France Football opublikował idealną jedenastkę na zbliżający się mundial w Rosji. W drużynie marzeń znalazło się ośmiu piłkarzy z hiszpańskiej LaLigi, w tym pięciu z Realu, dwóch z Barcelony i jeden z Atlético. Ponadto na liście figurują również inni zawodnicy pochodzący z Hiszpanii. 

Francuskie czasopismo, które stworzyło plebiscyt Złotej Piłki, wybrało pięciu zawodników na każdą pozycję na boisku (bramkarz, czterech obrońców, czterech pomocników i dwóch napastników) i ułożyło ich w hierarchii od najlepszego wyboru. Numerem jeden w bramce został wybrany Oblak, a w linii obrony znaleźli się Carvajal, Sergio Ramos, Marcelo oraz Piqué. W drugiej linii jedynym przedstawicielem Primera División jest ustawiony na pozycji defensywnego pomocnika Casemiro, a najlepszym ofensywnym pomocnikiem został wybrany David Silva, który na co dzień występuje w Anglii. Dwójkę napastników stanowią Cristiano Ronaldo i Lionel Messi.

Warto także wspomnieć zawodników, którzy znaleźli się w zestawieniu, lecz zajęli niższe miejsce w hierarchii na swojej pozycji: Jordi Alba zajął drugie miejsce na pozycji lewego obrońcy, Busquets drugie na pozycji defensywnego pomocnika, Thiago Alcántara czwarte na pozycji pomocnika, Iniesta drugie, a Asensio piąte na pozycji ofensywnego pomocnika oraz Isco drugie na pozycji napastnika.

Ponadto France Football poświęcił specjalny tekst Andrésowi Inieście, podkreślając, że wszystkim „będzie brakować” zawodnika, którego należy określić mianem „geniusza”. Wspomniano również jego bramkę z finału Mistrzostw Świata 2010 w RPA, która pozwoliła pokonać Holandię i dała Hiszpanii mistrzostwo. Był to najważniejszy moment w karierze reprezentacyjnej pomocnika.

W kwietniu dyrektor francuskiego tygodnika Pascal Ferre napisał tekst, w którym przeprosił Andrésa Iniestę za to, że zawodnik Barcelony nigdy nie wygrał najważniejszej indywidualnej nagrody piłkarskiej – Złotej Piłki. „Jest wielu nieobecnych w gronie zdobywców tej nagrody, jednak brak Iniesty jest bolesny” - napisał Ferre w tekście pt. „Przepraszam, Andrés”.

Udostępnij:

Komentarze (52)

Gorące tematy