Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Oficjalnie: Fernando Hierro trenerem reprezentacji Hiszpanii podczas mistrzostw świata

 13 czerwca 2018, 16:38

 Julia Cicha

Źródło: Marca

 29 komentarzy

Królewska Hiszpańska Federacja Piłkarska ogłosiła, że na czas mundialu szkoleniowcem reprezentacji Hiszpanii zostanie Fernando Hierro. Dziś rano ze stanowiskiem pożegnał się Julen Lopetegui.

Na godzinę 17:30 zaplanowano konferencję prasową, w której udział wezmę trener oraz prezes RFEF. Następnie Hierro poprowadzi dzisiejszy trening oraz dokończy przygotowania drużyny do piątkowego meczu z Portugalią.  

Dzisiejsze wydarzenia skomentował dla Marki Xavi Hernández: − decyzja Lopeteguiego była niefortunna, nieoczekiwana i zbyt pospieszna. To była niespodzianka dla wszystkich, ale Rubiales dobrze zareagował. Wziął pod uwagę Federację, która zawsze musi być ponad poszczególnymi nazwiskami. Nie mnie oceniać działania Realu, ale jako piłkarz pochwalam zachowanie RFEF.

Były piłkarz Barcelony powiedział też kilka słów o nowym trenerze reprezentacji: − Hierro jest dobrze przygotowany do zajęcia tego stanowiska. Pomógł nam, gdy w 2010 roku przegraliśmy pierwsze spotkanie ze Szwajcarią. Obecny scenariusz nie jest dla nas najlepszy, ale mam nadzieję, że wydarzenia nie wpłyną na drużynę. Piłkarze mogą sobie z tym poradzić, życzę im sukcesów. Mimo tego wszystkiego Hiszpania wciąż jest dla mnie jednym z faworytów do wygrania mundialu.

Udostępnij:

Komentarze (29)

Gorące tematy