Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Kolejny faworyt mundialu zawodzi: Brazylia remisuje 1:1 ze Szwajcarią

17 czerwca 2018, 21:55

61 komentarzy

W drugim dzisiejszym meczu grupy E zmierzyły się ze sobą reprezentacje Brazylii i Szwajcarii. Faworyzowany zespół Canarinhos zaprezentował się słabo i jedynie zremisował 1:1 z Helwetami. Od pierwszej minuty w drużynie z Ameryki Południowej wystąpiło dwóch piłkarzy Barcelony: Paulinho oraz strzelec pierwszej bramki Philippe Coutinho.

Jako pierwsi groźną okazję do zdobycia gola stworzyli sobie w 10. minucie Brazylijczycy, jednak Paulinho z bliskiej odległości nie zdołał pokonać Yanna Sommera. W 20. minucie wynik spotkania otworzył Philippe Coutinho. Piłkarz Barcelony popisał się fantastycznym uderzeniem z dystansu, a piłka po jego uderzeniu odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się w spokojnym tempie i żadna z drużyn nie stworzyła poważnego zagrożenia pod bramką rywala.

Druga połowa rozpoczęła się od nieoczekiwanego gola wyrównującego dla Szwajcarii. Po dośrodkowaniu Xherdana Shaquiriego z rzutu rożnego Steven Zuber strzelił głową pod poprzeczkę bramki Alissona. Brazylijczycy uważali, że w tej sytuacji faulowany był Miranda, ale sędzia nie zdecydował się na skorzystanie z systemu VAR i uznał gola. W 66. minucie meczu z boiska zszedł Paulinho, a w jego miejsce pojawił się Renato Augusto. Chwilę później okazję do zdobycia drugiego gola miał Coutinho, ale przy strzale piłka zeszła mu na zewnętrzną część stopy i minęła bramkę Szwajcarów. Brazylijczycy do końca meczu szukali sposobu na pokonanie Sommera, ale nie zdołali przełamać dobrze zorganizowanych w grze obronnej Szwajcarów, choć w końcówce meczu dobre okazje mieli m.in. Roberto Firmino i Miranda.

Brazylia 1:1 Szwajcaria
Coutinho 20' - Zuber 50'

W pierwszym rozegranym dziś meczu grupy E Serbia pokonała 1:0 Kostarykę. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Aleksandar Kolarov, który pokonał Keylora Navasa pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Sytuacja w grupie E prezentuje się następująco: