Zwycięstwo legend FC Barcelony w meczu ze złotym pokoleniem rumuńskich piłkarzy

17 czerwca 2018, 12:00

3 komentarze

Wczoraj w Cluj drużyna legend FC Barcelony pokonała 2:0 zespół złożony ze "złotego pokolenia" rumuńskich zawodników, którzy brali udział w mistrzostwach świata w 1994 roku. Strzelcami bramek w meczu byli Julio Salinas (34. minuta) i Gheorghe Hagi (71. minuta). Maradona Karpat wystąpił w barwach obu drużyn.

Przy pierwszym golu dla Barçy baskijski napastnik stanął oko w oko z Bogdanem Steleą, minął go zwodem i oddał strzał, po którym piłka od słupka wpadła do bramki. Z kolei Rumun trafił do siatki po uderzeniu lewą nogą zza pola karnego. Mecz trwał 80 minut (dwie połowy po 40 minut) i był prowadzony w dość spokojnym tempie, jednak nie brakowało w nim przebłysków wybitnych umiejętności. Zwłaszcza Hagi przy bramce pokazał, że z upływem lat nie utracił swojej techniki.

Innym efektownym zagraniem popisał się w 68. minucie Frédéric Déhu, który przewrotką wybił piłkę sprzed bramki Barcelony i uchronił drużynę od straty wyrównującego gola po tym, jak Ioan Lupescu przelobował Francesca Arnaua. Barça Legends zanotowały kolejne zwycięstwo po pokonaniu Le Havre i Olympique'u Marsylia na turnieju w Hawrze przed dwoma tygodniami.

Romania Legends (Złote pokolenie): Stelea; Contra, Belodedici, Popescu, Chivu; Sabau, Lupescu, Galca; Hagi (c); Raducioiu, Ilie. Wystąpili również: Prunea (b), Prodan, Munteanu, Dumitrescu, Panduru, Selymes, Rotariu, Mihali i Ganea. Trener: Víctor Piturca.

Barça Legends: Angoy; Belletti, Nadal (c), Déhu, Miquel Soler; Gabri, Carreas, Goikoetxea, Giovanni; Óscar Arpón, Sony Anderson. Wystąpili również: Arnau (b), Hagi, Sánchez Jara, Julio Salinas, Patrick Andersson i Juan Carlos Rodríguez. Trener: Albert Ferrer.

W pierwszym składzie „Legend Barcelony” wystąpił piłkarz który dla pierwszej drużyny zagrał ... w 3 meczach !