Marca: Bayern Monachium wycenia Thiago Alcântarę na 70 milionów euro

Grzegorz Zioło

17 czerwca 2018, 09:00

Marca

165 komentarzy
  • Marca informuje, że Barcelona skontaktowała się z Bayernem w sprawie transferu Thiago Alcântary
  • Mistrzowie Niemiec wycenili pomocnika na 70 milionów euro, ale w transakcję może zostać włączony Lucas Digne
  • Kontrakt reprezentanta Hiszpanii z Bayernem jest ważny do 2021 roku

Po niepowodzeniu związanym z transferem Antoine'a Griezmanna FC Barcelona zmieniła priorytety na rynku transferowym i obecnie skupia się na pozyskaniu pomocnika. Aktualnie najpoważniejszymi kandydatami do wzmocnienia środka pola Blaugrany są Frenkie de Jong z Ajaksu oraz Thiago Alcântara z Bayernu Monachium. Barça skontaktowała się z mistrzem Niemiec w sprawie transferu pomocnika i uzyskała odpowiedź, że kosztuje on 70 milionów euro.

Cena jest wysoka, jednak wpisuje się w obecne warunki rynku transferowego. Atlético Madryt kilka dni temu porozumiało się z AS Monaco w sprawie pozyskania Thomasa Lemara za 75 milionów euro. Wybór należy więc do Barcelony. Jutro pracę na stanowisku dyrektora sportowego rozpocznie Éric Abidal i jedna z jego pierwszych decyzji powinna dotyczyć właśnie transferu Thiago.

Piłkarz Bayernu jest dobrze oceniany przez zawodników Barçy i jego przyjście na Camp Nou byłoby pozytywnie przyjęte w szatni. Zaletą Thiago jest jego przeszłość w La Masii i pierwszej drużynie Blaugrany, dzięki której nie miałby problemów z ponowną adaptacją w klubie. W operację mógłby także zostać włączony Lucas Digne, który wzbudził zainteresowanie Bawarczyków.

Thiago jest gotowy na powrót do Barcelony, ale nie wszystko zależy od woli pomocnika, ponieważ jego kontrakt z Bayernem jest ważny do 2021 roku. Umowa została przedłużona zaledwie rok temu, jednak obecnie monachijski klub mógłby zaakceptować odejście reprezentanta Hiszpanii.

Fot. Rufus46 / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.
konto usunięte

70?! Za piłkarza który nie przebija się u nich do składu. Potrzebujemy kogoś jak Coutinho, a nie kolejnego Gomes.

@Paulo1982: Stary, za porównanie Thiago do Gomesa powinieneś pójść na tydzień do karceru.

@Paulo1982: Kolejny Gomes? Teraz to poleciałeś po bandzie.

@Zagorzały Fan F.C.B: Gomes przynajmniej jest codziennie na treningu :D

@tusa85: Szkoda, że nic z tego nie wychodzi:D

konto usunięte

@Sapos93: Jak by był dobry to Bayern by się go nie chciał pozbyć. Potrzebujemy światowej klasy piłkarza, a nie przeciętniaka. Popatrz na mecze Bayernu to zrozumiesz.

« Powrót do wszystkich komentarzy