Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Marca: Bayern Monachium wycenia Thiago Alcântarę na 70 milionów euro

 17 czerwca 2018, 09:00

 Grzegorz Zioło

Źródło: Marca

 165 komentarzy

  • Marca informuje, że Barcelona skontaktowała się z Bayernem w sprawie transferu Thiago Alcântary
  • Mistrzowie Niemiec wycenili pomocnika na 70 milionów euro, ale w transakcję może zostać włączony Lucas Digne
  • Kontrakt reprezentanta Hiszpanii z Bayernem jest ważny do 2021 roku

Po niepowodzeniu związanym z transferem Antoine'a Griezmanna FC Barcelona zmieniła priorytety na rynku transferowym i obecnie skupia się na pozyskaniu pomocnika. Aktualnie najpoważniejszymi kandydatami do wzmocnienia środka pola Blaugrany są Frenkie de Jong z Ajaksu oraz Thiago Alcântara z Bayernu Monachium. Barça skontaktowała się z mistrzem Niemiec w sprawie transferu pomocnika i uzyskała odpowiedź, że kosztuje on 70 milionów euro.

Cena jest wysoka, jednak wpisuje się w obecne warunki rynku transferowego. Atlético Madryt kilka dni temu porozumiało się z AS Monaco w sprawie pozyskania Thomasa Lemara za 75 milionów euro. Wybór należy więc do Barcelony. Jutro pracę na stanowisku dyrektora sportowego rozpocznie Éric Abidal i jedna z jego pierwszych decyzji powinna dotyczyć właśnie transferu Thiago.

Piłkarz Bayernu jest dobrze oceniany przez zawodników Barçy i jego przyjście na Camp Nou byłoby pozytywnie przyjęte w szatni. Zaletą Thiago jest jego przeszłość w La Masii i pierwszej drużynie Blaugrany, dzięki której nie miałby problemów z ponowną adaptacją w klubie. W operację mógłby także zostać włączony Lucas Digne, który wzbudził zainteresowanie Bawarczyków.

Thiago jest gotowy na powrót do Barcelony, ale nie wszystko zależy od woli pomocnika, ponieważ jego kontrakt z Bayernem jest ważny do 2021 roku. Umowa została przedłużona zaledwie rok temu, jednak obecnie monachijski klub mógłby zaakceptować odejście reprezentanta Hiszpanii.

Fot. Rufus46 / CC BY-SA 3.0

Udostępnij:

Komentarze (165)

Gorące tematy