Josep Maria Bartomeu: Wnoszę o wolność dla Sandro Rosella

Grzegorz Zioło

17 czerwca 2018, 16:45

Sport

41 komentarzy

Prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu odwiedził wczoraj swojego poprzednika Sandro Rosella w areszcie w Soto de Real. Były prezydent klubu przebywa tam od ponad roku pod zarzutem prania pieniędzy i przynależności do organizacji przestępczej.

– Widok pozbawionego wolności Rosella, który przebywa w areszcie prewencyjnym, wywarł na mnie duże wrażenie. Jednocześnie opuszczam jednak Soto de Real spokojny, ponieważ widziałem silnego i spokojnego człowieka pomimo trudnych okoliczności w jego życiu – powiedział Bartomeu dziennikarzowi Sportu.

– Uważam za absolutnie niesprawiedliwe, że bez żadnych uzasadnionych podstaw Sandro przebywa od ponad roku w areszcie prewencyjnym bez wyroku. To barbarzyństwo, które musi się natychmiast skończyć. Mówię to po konsultacjach, jakie odbyłem w ostatnich tygodniach z prawnikami i ekspertami w tej dziedzinie. Nie ma żadnego dowodu na popełnienie przestępstwa ani żadnego działania, które mogło zostać uznane za czyn karalny – stwierdził prezydent Barçy.

– Wnoszę o wolność dla Sandro Rosella i oczekuję, że pomogą w tym zmiany, do których dochodzi w ostatnim czasie. Potrzeba sprawiedliwości i zdrowego rozsądku, żeby rozwiązać sytuację, w której od ponad roku znajduje się Sandro, oddzielony od swojej rodziny i przyjaciół – oznajmił Bartomeu.

Fot. Press Cambrabcn / CC BY-SA 2.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Jak czytam niektóre komentarze to naprawdę można zwątpić w ludzkość.

Nie ma żadnego dowodu na popełnienie przestępstwa, a tylu ludzi broni barbarzyńskiej decyzji o trzymaniu człowieka przez rok w więzieniu.

Typ reprezentuiący Barce nagłaśnia sprawę byłego prezydenta przestępcy...

Co by Bartek nie robil dla klubu i tak zawsze bedzie marionetka tego bandyty

Kręcił niezłe wałki to siedzi. Cóż począć taki los oszusta

A ja wnoszę o twoje odejście

Niech się w ramach solidarności zamknie z nim w celi i miejmy przedwczesne wybory!

On tam sobie może wnosić. Nie jest jego prawnikiem. Powinien siedzieć razem z nim z prawomocnym wyrokiem w Guantanamo :-)

Rok w areszcie bez wyroku, takie rzeczy tylko w Hiszpanii...

No prosze! Dobrali się dwaj bandziorzy, w związku z czym ja składam wniosek o areszt dla Bartomeu za nieodpowiednie prowadzenie klubu i kolesiostwo z kryminalistą i sabotażystą Rossellem!

Trzeba jakiś przekręt zrobić więc Sandro mu potrzebny. Ściągaj ludzi z Ameryki Południowej a nie może sam wymyślić jak skubnac kasy dla siebie.

Klubem niech się zajmie,a nie Rosellem.

Barto niech sie lepiej zajmie zarządzaniem klubem, a noe ratowaniem tyłka swojego kumpla. Od tego są sądy i prawnicy

Prezio, wnosić to sobie możesz lodówkę lub wersalkę do swojej rezydencji. Zajmij się zarządzaniem klubu, a takie sprawy zostaw ekspertom i prawnikom.

Powiem tak XDDD

Facet nie trawie za fakt zszargania dobrego imienia Barcelony swoimi wałkami ale równocześnie prawdą jest że nie mają prawa przetrzymywać go w areszcie bez wyroku. To jest bezprawna samowola