Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Jordi Mestre: Przekazaliśmy Gerardowi Piqué, że jesteśmy niezadowoleni z jego zaangażowania w sprawę Griezmanna

 19 czerwca 2018, 13:50

 Julia Cicha

Źródło: Marca, AS, Mundo Deportivo, Sport

 50 komentarzy

Po zaprezentowaniu Érica Abidala na stanowisku dyrektora sportowego FC Barcelony Francuz wziął udział w konferencji prasowej wspólnie z Jordim Mestre i Pepem Segurą. Wypowiedzi byłego obrońcy możecie przeczytać tutaj, a poniżej prezentujemy, co do powiedzenia mieli dyrektor obszaru sportowego i menedżer generalny obszaru sportowego klubu.

Jordi Mestre odniósł się przede wszystkim do decyzji Antoine’a Griezmanna: − szanujemy decyzję każdego piłkarza. Chcemy, by nasi zawodnicy byli nam oddani i pragnęli odnieść sukces w zespole bez względu na okoliczności. Oficjalnie informowaliśmy Atlético o naszym zainteresowaniu. Przykro nam, że kibice są niezadowoleni z formy, w jakiej została ogłoszona decyzja. Przekazaliśmy Piqué, że jego zaangażowanie w produkcję filmu zaskoczyło nas i nie jesteśmy z niego zadowoleni. Porozmawiamy osobiście z Piqué i Umtitim, nie będziemy poruszać tego tematu publicznie. Wyrażę się jasno – nie wrócimy już do sprawy Griezmanna, bo byłoby to brakiem szacunku dla kolegów oraz dla Érica Abidala.

Z kolei Pep Segura skomentował sytuację wychowanków FC Barcelony: − nie przestaliśmy pracować nad szkoleniem młodych zawodników, ale musimy zdawać sobie sprawę, że inflacja w piłce nożnej młodych graczy jest ogromna. Przez ostatnie trzy lata dwa razy modyfikowaliśmy zarobki wychowanków. Chcemy rywalizować z innymi europejskimi klubami i zaspokoić finansowe potrzeby zawodników. Będziemy pomagać tym, którzy chcą być z nami, ale nie zapłacimy horrendalnych kwot, których domagają się niektórzy agenci. Czasem żąda się od nas 1-2 milionów euro za pozostanie w klubie piłkarza, którzy przecież wykształcił się u nas.

Segura odpowiedział też na zarzut porównujący sprawy Neymara i Griezmanna: − nie sądzę, żeby te sytuacje były podobne. Neymar był naszym zawodnikiem, a Griezmann nie. Antoine podjął osobistą decyzję.

Udostępnij:

Komentarze (50)

Gorące tematy