Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Hiszpania i Portugalia zgodnie wygrywają swoje mecze 1:0

20 czerwca 2018, 22:08

Źródło: Mundo Deportivo/Własne

40 komentarzy

Reprezentacja Hiszpanii z Piqué, Busquetsem oraz Iniestą w składzie wygrała z Iranem 1:0. Rywale podyktowali jednak zawodnikom Fernando Hierro niezwykle trudne warunki, a jedyną bramkę spotkania zdobył Diego Costa.

Pierwsza połowa przebiegła właściwie bez historii. La Roja atakowała, a Iran skutecznie i solidnie bronił się na własnej połowie. Hiszpanie oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę przeciwników, choć przeważali w kreowaniu akcji ofensywnych. Druga odsłona gry to przede wszystkim znacząca zmiana tempa. W 54. minucie Diego Costa nieco szczęśliwie trafił do siatki, co ożywiło Irańczyków. Piłkarze Queiroza rzucili się do ataku, co już kilka minut później mogło zaowocować bramką. Sędzia nie uznał jednak trafienia, ponieważ słusznie dopatrzył się spalonego. Niezrażeni tą sytuacją Irańczycy kontynuowali ataki i momentami byli w stanie zdominować Hiszpanów. Można pokusić się o stwierdzenie, że zasłużyli na gola, jednak rozważna gra zawodników z Półwyspu Iberyjskiego sprawiła, że to oni zdobyli trzy punkty. Iran nie traci szans na awans, o który powalczy z Portugalią.

We wcześniejszym meczu grupy B Portugalia pokonała Maroko 1:0 po bramce Cristiano Ronaldo w 4. minucie spotkania. Mistrzowie Europy przybliżyli się tym samym do awansu do 1/8 finału mundialu. Drużyna z Afryki nie zasłużyła na porażkę, ale wraca do domu z poczuciem pokazania się na boisku z dobrej strony.

Jedyna bramka spotkania padła po rzucie rożnym. Ronaldo wykorzystał podanie jednego z kolegów i głową umieścił piłkę w siatce. Dalsza część pojedynku to przede wszystkim solidna defensywa Portugalii oraz pojedyncze ofensywne akcje, jak choćby uderzenie z woleja Goncalo Guedesa. Marokańczycy rozgrywali akcje, strzelali na bramkę, ale bez skutku. Intensywność gry przypominała tę ze starcia z Iranem, jednak i w tym przypadku nie przekładała się na rezultaty. Younes Belhanda dwukrotnie mógł pokonać bramkarza Portugalczyków, który jednak dobrze interweniował. W doliczonym czasie gry remis mógł uratować Faycal Fajr, ale piłka po jego strzale odbiła się od jednego z obrońców. Tym samym podopieczni Santosa są w korzystnej sytuacji przed spotkaniem z Iranem, w którym mogą zapewnić sobie awans.