Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Gerard Piqué: Po mundialu chcę odejść z reprezentacji jako mistrz świata

 21 czerwca 2018, 08:45

 Grzegorz Zioło

Źródło: Marca/Sport

 32 komentarze

Po zwycięstwie Hiszpanii z Iranem Gerard Piqué wypowiedział się na temat meczu oraz swojego jubileuszu w reprezentacji i skomentował słowa Jordiego Mestre, który zapowiedział, że porozmawia z nim i z Samuelem Umtitim na temat udziału w produkcji filmu dokumentalnego o decyzji Antoine'a Griezmanna.

Wypowiedź Mestre: Niech do mnie zadzwonią, żeby porozmawiać. Mają mój numer telefonu i wiedzą, gdzie jest szatnia.

Sto meczów w reprezentacji: Jestem szczęśliwy, reprezentacja to bardzo ważna część mojej kariery. Minęło już piętnaście lat od mojego debiutu w kadrze młodzieżowej.

Przyszłość w reprezentacji: Podjąłem decyzję o odejściu z reprezentacji w odpowiednim momencie. To był przemyślany wybór i to normalne, że tak się stanie. Nie ma co o tym myśleć. Należy się skupić na tym, żeby po mundialu odejść jako mistrz świata.

Następny mecz: Brakuje nam jeszcze trochę do awansu do 1/8 finału, ale najważniejszym zadaniem było zwycięstwo. W kolejnym spotkaniu chcemy uzyskać lepszy wynik niż Portugalia i wyjść z grupy z pierwszego miejsca.

Nieuznany gol po interwencji VAR-u: Sędzia liniowy pokazał, że był spalony, a VAR to potwierdził. Bez tego systemu spalony też byłby odgwizdany.

Iran Queiroza: Wykonuje bardzo dobrą pracę, kultura gry Iranu polega na bronieniu dużą liczbą zawodników. Piłkarze Iranu wkładają w grę wiele serca i trudno jest strzelić im gola. Po trafieniu Costy zaatakowali nas wyżej i sprawili nam wiele trudności.

Problemy w obronie: Kiedy przez 60 minut atakuje się drużynę broniącą się w jedenastu i udaje się strzelić gola, rywale od razu atakują wyżej i sprawiają problemy. Nie wiadomo wtedy, czy należy się bronić, czy atakować, i to właśnie nam się przytrafiło.

Udostępnij:

Komentarze (32)

Gorące tematy