Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Mundo Deportivo: Alban Lafont kolejnym kandydatem do zastąpienia Jaspera Cillessena

 21 czerwca 2018, 15:20

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Mundo Deportivo

 27 komentarzy

  • Barcelona od dłuższego czasu skupia się na obserwacji francuskiego rynku transferowego
  • Do katalońskiego klubu wpłynęło dużo pozytywnych raportów dotyczących bramkarza FC Toulouse Albana Lafonta
  • 19-latek może być jednym z ewentualnych kandydatów do zastąpienia Jaspera Cillessena, jeżeli Holender zdecyduje się opuścić Blaugranę

Postępy Lafonta przyciągają uwagę Barcelony od 28 listopada 2015 roku, kiedy to Francuz stał się najmłodszym bramkarzem, który zadebiutował w Ligue 1. Gdy pobił rekord Mickaëla Landreau, miał zaledwie 16 lat i 310 dni. Od tego czasu Lafont rozegrał 98 spotkań w Ligue 1, a w ostatnim sezonie pomógł FC Toulouse w utrzymaniu, ponieważ nie puścił żadnego gola w meczach barażowych z Ajaccio.

Nowy dyrektor sportowy Barcelony Éric Abidal doskonale zna umiejętności Lafonta, który jest wysoki (193 centymetry) i bardzo zwinny, ale mógłby poprawić się w grze nogami. Ma w tym zakresie pewne braki, choć do 12. roku życia był napastnikiem. Lafont przybył do Francji w wieku 9 lat (urodził się w Burkina Faso) i grał w zespole AS Lattoise. Stamtąd w wieku 15 lat trafił do Tuluzy.

Po mundialu w Rosji Lafont może wreszcie trafić do reprezentacji Francji. Do tej pory 19-latek występował we wszystkich kategoriach młodzieżowych Les Blues. Wiele europejskich klubów jest zainteresowanych sprowadzeniem Lafonta. Według Mundo Deportivo celem numer jeden Barcelony w przypadku odejścia Jaspera Cillessena nie jest jednak utalentowany Francuz, tylko Koen Casteels z Wolfsburga. Nie można również zapominać, że niedawno Barcelona przedłużyła kontrakt z Iñakim Peñą, który wkrótce może zostać podstawowym bramkarzem Barçy B.

Fot. Gaillac / CC BY-SA 4.0

Udostępnij:

Komentarze (27)

Gorące tematy