Diego Simeone: W reprezentacji Argentyny od czterech lat panuje anarchia

Grzegorz Zioło

22 czerwca 2018, 12:00

Cadena COPE / El Universal

74 komentarze

Trener Atlético Madryt Diego Simeone przez wiele lat reprezentował Argentynę i nigdy nie pozostaje obojętny na losy Albicelestes. Po wczorajszym blamażu swoich rodaków w meczu z Chorwacją Cholo wysłał swojemu asystentowi Germanowi Burgosowi wiadomość na Whatsappie, w której wyraził swoją opinię na temat Jorge Sampaoliego, jego drużyny i kapitana Leo Messiego. Nagranie wyciekło do mediów i zostało opublikowane przez radio Cadena COPE.

– To, co dzieje się z reprezentacją, wynika z sytuacji w ciągu ostatnich czterech lat. Panuje anarchia, nie ma przywództwa ani ze strony działaczy, ani trenerów. Drużyna jest zagubiona i słaba. Powinna zacząć mecz tak, jak zaczęła przeciwko słabszej Islandii. To jednak wciąż Argentyna i wyjdzie z grupy. Mam nadzieję, że się nie mylę, ale myślę, że tak się stanie. Jeśli pokona Nigerię, może awansować, ale musi oglądać się na Islandię – powiedział Simeone.

– Dzisiaj w szatni zawodnicy skaczą sobie do gardeł, ktoś musi walczyć. Caballero popełniał błędy już w meczach z Hiszpanią i Włochami, kiedy piłka minęła słupek. Powiedziałem ci wtedy, że szkoda, że nie padła bramka, ponieważ wtedy zdałby sobie sprawę, że pomyłka na mundialu oznacza stratę gola – stwierdził trener Atlético.

– Zawsze mówi się, że zawodnicy są ważniejsi niż trenerzy, jednak błędy szkoleniowców są gorsze w skutkach niż błędy piłkarzy. Trener ma duży udział w tym, co się stało. Trzeba też zdać sobie sprawę, że Messi jest bardzo dobry, ponieważ gra z wybitnymi zawodnikami. Pytanie brzmi, kogo wybrałbyś do przeciętnej drużyny: Messiego czy Cristiano Ronaldo? – zakończył Cholo.

Fot. Антон Зайцев / CC BY-SA 3.0

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

CIekawe co bedzie jak Islandia zremisuje z Nigeria i przegra z Chorwacja, Argentyna wygra z Nigeria i awansuje a Portugalia przegra z Iranem i odpadnie :)

Nie oszukujmy sie za Argentyna nic nie osiagnie ale taki szpikulec dla Kryski bylby bardzo fajny :)

Tak jestem fanbojem i hjeterm w jednym

« Powrót do wszystkich komentarzy