Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Polska żegna się z mundialem po zdecydowanej porażce z Kolumbią, Senegal remisuje z Japonią

24 czerwca 2018, 22:24

Ela Rudnicka

Źródło: Mundo Deportivo

118 komentarzy

Reprezentacja Polski  uległa reprezentacji Kolumbii 0:3 w drugim meczu grupy H. Porażka jest niestety równoznaczna z utratą szans na wyjście z grupy. Decydujące o zwycięstwie bramki strzelili Yerry Mina, Radamel Falcao oraz Juan Cuadrado.

W pierwszej połowie za obiecujące w wykonaniu Polaków można było uznać jedynie pierwszych kilka minut. Później inicjatywę przejęli już Kolumbijczycy, zdecydowanie pozostawiając w cieniu Polaków. Podopieczni Nawałki za bardzo skupiali się na defensywie i nie stwarzali niebezpiecznych sytuacji w polu karnym rywala. Bramkę decydującą o prowadzeniu 1:0 zapisał na swoim koncie Yerry Mina, który w 40. minucie, po rzucie rożnym wykonanym przez Quintero, a następnie  dośrodkowaniu Jamesa, główką umieścił piłkę w siatce. Kolumbijski obrońca zagrał dziś w podstawowym składzie Kolumbii po raz pierwszy na tegorocznych mistrzostwach świata.

Niestety druga połowa tylko potwierdziła dominację drużyny z Ameryki Południowej. Początkowo polscy kibice mogli mieć jeszcze nadzieję na odwrócenie losów meczu, ale już w 70. minucie drugą bramką popisał się Falcao, a w 75. minucie kolejną dołożył Cuadrado, po świetnym podaniu Jamesa.

We wcześniejszym spotkaniu grupy H zmierzyły się drużyny, które zwyciężyły w pierwszych meczach tej grupy – Senegal i Japonia. Mecz zakończył się remisem 2:2. Pierwsza połowa była dość wyrównana; widać było, że obie ekipy nieprzypadkowo wygrały swoje pierwsze spotkania. Początek to dość wyraźna przewaga drużyny afrykańskiej – pierwszy gol dla Senegalu padł już w 11. minucie, po błędzie japońskiego bramkarza, który odbił piłkę w stronę Mane, a ten umieścił ją w siatce. W dalszej części meczu Japończycy znacznie poprawili jednak grę, a wyrównującą wynik bramkę zdobył w 34. minucie Inui, strzałem w kierunku dalszego słupka. Od tamtej pory Japonia kontrolowała przebieg gry, ale z drugiej strony Senegal był niebezpieczny w kontrataku i na skrzydłach. Druga połowa to początkowo ponowna dominacja Senegalu, który tym razem również jako pierwszy zdobył bramkę. Na listę strzelców wpisał się tym razem Wague, który w 71. minucie pokonał japońskiego bramkarza po podaniu Sabaly'ego. Azjatom udało się po raz kolejny wyrównać wynik spotkania - gola na 2:2 zapisał na swoim koncie Honda, który w 78. minucie, po podaniu Inuiego, umieścił piłkę w praktycznie pustej bramce.

Oprócz Polski, wszystkie drużyny grupy H mają jeszcze szansę na awans do 1/8 finału. O tym, którym z nich się to uda, dowiemy się 28 czerwca.