Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Albert Benaiges będzie w nowym sezonie pracował dla Vissel Kobe

 25 czerwca 2018, 14:10

 Ela Rudnicka

Źródło: Mundo Deportivo

 2 komentarze

Mundo Deportivo informuje, że Albert Benaiges będzie pracował z młodzieżą w klubie, do którego niedawno dołączył Andrés Iniesta.

Katalończyk, który przez 20 lat był koordynatorem futbolu młodzieżowego FC Barcelony w złotych latach La Masíi, będzie od nowego sezonu pracował dla Vissel Kobe. Tym sposobem odkrywca talentu Andrésa Iniesty ponownie spotka się z byłą już gwiazdą Dumy Katalonii. Benaiges zachwycił się futbolowymi zdolnościami 12-letniego don Andrésa, a przez pierwsze lata jego pobytu w Barcelonie traktował go w wyjątkowy sposób.

Jak udało się dowiedzieć Mundo Deportivo, w kolejnym sezonie Katalończyk będzie opiekował się wychowankami japońskiego klubu z siedzibą w Kobe oraz zajmie się wyszukiwaniem młodych talentów. Do tej pory pracował jako dyrektor sportowy dominikańskiego klubu Cibao FC.

Relacje łączące byłego pomocnika Barcelony z Benaigesem zawsze były wyjątkowe. Iniesta jest mu bardzo wdzięczny za okazane wsparcie, jak i za to, jak dobrze traktował go w czasach jego młodości. Jako nastolatek spędzał nawet weekendy w jego domu, kiedy jego rodzice nie mogli przeprowadzić się do stolicy Katalonii. Andrés nie zapomniał o tym, czego dowodem miały być słowa podziękowania skierowane do Benaigesa w jego mowie pożegnalnej, kiedy odchodził z Barçy.

Udostępnij:

Komentarze (2)

Gorące tematy