Trenerzy drużyn młodzieżowych Barcelony w sezonie 2018/19

Dariusz Maruszczak

28 czerwca 2018, 14:00

Sport

1 komentarz

Barcelona ustaliła już kadrę trenerską swoich drużyn młodzieżowych w sezonie 2018/19. Odpowiedzialni za ten aspekt działalności klubu Jordi Roura i Aureli Altimira osobiście przekazali szkoleniowcom podjęte decyzje.

Po ustaleniu, że juvenil A poprowadzi Denis Silva, a juvenil B Franc Artiga brakowało oficjalnej informacji na temat kształtu kadry szkoleniowej od kategorii cadete do prebenjamin. W cadete A pierwszym trenerem będzie Carles Martínez, który w połowie sezonu awansował z infantilu A. Jego asystentem został były członek sztabu alevinu A Pol Planas. W cadete B na stanowisku utrzymał się Sergi Mila, a drugim trenerem będzie Pere Romeu. Asystent pierwszego szkoleniowca rozpoczął sezon w benjaminie B, a następnie pracował w infantilu A.

Infantil A poprowadzi z kolei Alex Urrestarazu, który wcześniej był asystentem Martíneza. Pomagać mu będzie Quim Ramos, poprzednio pracujący pod Jordim Pérezem w alevinie B. W infantilu B obyło się bez zmian: pierwszym trenerem wciąż będzie David Sánchez, a drugim - Josep Olive.

W alevinie nie doszło do roszad na stanowisku pierwszego szkoleniowca. Alevin A poprowadzi Marc Serra, a jego asystentem będzie Éric Campos, który awansował z benjaminu B. Drużynę alevinu B będą szkolili Jordi Pérez i drugi trener Alexis Pinto, wcześniej pracujący w alevinie C. Zespoły alevinu C i alevinu D poprowadzą odpowiednio Dani Horcas i Pau Moral, a ich asystentami będą Adria Díaz i Pol Combelle, którzy awansowali z niższych kategorii młodzieżowych.  

Benjamin A znów poprowadzi Oscar Jorquera, a pomagać mu będzie Xavi Pascual. Benjamin B trenować będzie Juanan Gil, a jego asystentem został Pere Olive, który poprzednio pracował w cadete B Cornelli. W benjaminie C pierwszym trenerem wciąż będzie Albert Puig, a drugim Gerard Sarra, były dyrektor projektu regionalnego akademii Barcelony w Dubaju. David Sánchez utrzymał się na stanowisku szkoleniowca benjaminu D, a jego asystentem będzie Quim Estrada. Prebenjamin poprowadzi David Segovia, a drugim trenerem został Oriol Vidal.

Wśród trenerów bramkarzy nie doszło do żadnych zmian. Xavi Ferrando będzie szkolił golkiperów w kategorii cadete, Ferran Montijano w infantilu, a Víctor Cocera i Dani Ortiz w alevinie i benjaminie.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Alviny, Benjaminy i inne Cadety :D a jak te wszystkie sekcje rozkładają się wiekowo?