AS: W tym roku walka o Złotą Piłkę będzie bardziej otwarta niż w poprzednich latach

Ela Rudnicka

1 lipca 2018, 13:15

AS

118 komentarzy
  • Wczorajsze odpadnięcie Argentyny i Portugalii z mundialu znacząco zmniejszyło szanse Leo Messiego i Cristiano Ronaldo na zdobycie Złotej Piłki
  • Po raz pierwszy od 2007 roku ktoś spoza tej dwójki może sięgnąć po tę nagrodę
  • AS wśród faworytów wymienia Mbappe, Griezmanna oraz Neymara

Po odpadnięciu reprezentacji Leo Messiego i Cristiano Ronaldo z mundialu w walce o Złotą Piłkę dość niespodziewanie będą się liczyć inni kandydaci. Niespodziewanie, bo ostatni raz do sytuacji, w której po trofeum nie sięgnął żaden z nich, doszło w 2007 r. – wtedy ze zdobycia Złotej Piłki cieszył się Kaká.

Ronaldo został wyróżniony Złotą Piłką w latach 2008, 2013, 2014, 2016 i 2017. Messi natomiast zwyciężył w plebiscycie w latach 2009, 2010, 2011, 2012 i 2015. W tym roku, wg hiszpańskiego ASa, aktualnie największe szanse na Złotą Piłkę mają Mbappé, Griezmann i Neymar. 

Mbappé

Napastnik stał się wielką gwiazdą reprezentacji Francji. Wraz z nią wczoraj zameldował się w ćwierćfinale mistrzostw świata. W meczu przeciwko Argentyńczykom zdobył dla swojej drużyny rzut karny, a następnie zapisał na swoim koncie dwie bramki. Sukcesy odnosi jednak nie tylko w barwach reprezentacji. W ostatnim czasie stał się również jednym z najlepszych zawodników w Europie, potwierdzając to zarówno grą w AS Monaco, jak i w PSG. Dla paryskiej drużyny zdobył 21 bramek oraz popisał się 16 asystami. Ponadto napastnik jest bardzo młody – w grudniu skończy dopiero 20 lat. Wśród najlepszych gra zaledwie od dwóch sezonów, ale już udało mu się kilka razy zabłysnąć. W 2017 r. został laureatem plebiscytu Złoty Chłopiec. Po mundialu może stać się jednym z kandydatów do zdobycia Złotej Piłki.

Griezmann

Francuz jak do tej pory nie prezentuje się na mundialu najlepiej, ale ma na swoim koncie już dwie bramki, obie z rzutów karnych. Mimo wszystko jego rola w drużynie jest daleka od tej pełnionej w  Atlético. Z zespołem Rojiblancos wygrał w minionym sezonie Ligę Europy, a w finale tych rozgrywek strzelił dwa gole i został wybrany MVP spotkania. Warto dodać, że Griezmann zna już smak walki o Złotą Piłkę – w 2016 r. zajął w plebiscycie trzecie miejsce, za Argentyńczykiem i Portugalczykiem.

Neymar

Neymar to lider i wielka gwiazda reprezentacji Brazylii. Do tej pory podczas mundialu zdobył tylko jedną bramkę, w meczu przeciwko Kostaryce. Brazylijczyk ma na swoim koncie 56 goli w reprezentacji, a szansę na poprawienie tego wyniku ma jeszcze na tegorocznym mundialu. Poza drużyną narodową Brazylijczyk jest wielką gwiazdą PSG, które zapłaciło za niego aż 222 miliony euro, najwięcej w historii piłkarskich transferów. W pierwszym sezonie zawodnik strzelił dla drużyny 28 bramek, przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu w Ligue 1, Pucharze Francji i Pucharze Ligi.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Neymar nie ma szans! Skąd on się wziął w gronie faworytów!? Chyba to jego turlanie zrobiło wrażenie:d

« Powrót do wszystkich komentarzy