Następny mecz:  Valladolid  -  Barcelona     ·  Sobota, 25 sierpnia 22:15  ·  2. kolejka La Liga Canal + Sport 2   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Ernesto Valverde optuje za rozegraniem Pucharu Gampera 15 sierpnia

 11 lipca 2018, 11:20

 Grzegorz Zioło

Źródło: Mundo Deportivo

 6 komentarzy

Po ustaleniu daty meczu o Superpuchar Hiszpanii na 12 sierpnia pozostały trzy dni, w których możliwe będzie rozegranie pojedynku o Puchar Gampera. To spotkanie może się odbyć w środę 8, w czwartek 9 albo w środę 15 sierpnia.

Według Mundo Deportivo Ernesto Valverde chciałby wykorzystać tydzień pomiędzy powrotem z tournée po Stanach Zjednoczonych 5 sierpnia i meczem o Superpuchar 12 sierpnia na podkręcenie tempa przygotowań do sezonu po tym, jak do drużyny dołączą zawodnicy wracający z wakacji po mundialu. Z tego powodu trener woli rozegrać Puchar Gampera 15 sierpnia jako ostatni sprawdzian przed startem LaLigi. Pierwsza kolejka rozgrywek zaplanowana jest na weekend 18-19 sierpnia. Tego samego dnia co mecz o Puchar Gampera odbędzie się również Światowy Kongres Peñas.

Wciąż nie znamy też rywala Barcelony w spotkaniu o Puchar Gampera. Boca Juniors nie mogło przyjąć zaproszenia z powodu rywalizacji w Copa Libertadores, a Grêmio musiałoby przełożyć swój mecz w lidze brazylijskiej, więc pojedynek z klubem z Porto Alegre także nie wchodzi w grę. Z Blaugraną nie zmierzy się również Napoli, które wczoraj ogłosiło, że ostatnie mecze towarzyskie przed startem Serie A rozegra z St. Gallen 7 sierpnia i Wolfsburgiem 11 sierpnia. Obecnie Barça rozważa zaproszenie innego klubu z ligi włoskiej lub francuskiej.

Fot. Asociación Beticismo / CC BY-NC-SA 2.0

Udostępnij:

Komentarze (6)

Gorące tematy