Następny mecz:  Barcelona  -  Tottenham     ·  Niedziela, 29 lipca 05:05  ·  International Champions Cup TVP Sport   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

FC Barcelona zaprasza na wizytę dzieci, które były uwięzione w jaskini w Tajlandii

 11 lipca 2018, 13:45

 Dariusz Maruszczak

Źródło: Sport

 12 komentarzy

Jak donosi dziennik Sport, FC Barcelona zaoferowała dwunastu młodym piłkarzom i ich trenerowi, którzy zostali wczoraj uratowani z jaskini w Tajlandii, wizytę w jej obiektach i udział w wydarzeniu organizowanym z talentami FCB Academy podczas świąt wielkanocnych.

Barcelona nie jest jedynym klubem, który zdecydował się na taki gest względem chłopców. Manchester United zaprosił całą ich drużynę Wild Boars Football Club oraz ratowników do odwiedzenia Old Trafford w przyszłym sezonie.

Przypomnijmy, że dwunastu chłopców w wieku od 11 do 16 lat, a także ich 25-letni trener zostali uwięzieni w jaskini 23 czerwca po tym, jak starali się schronić przed burzą. Powódź spowodowała jednak, że nie mogli się wydostać, a do 2 lipca nie można było ich zlokalizować. Przeprowadzona wczoraj akcja ratunkowa zakończyła się powodzeniem i wszyscy zostali wyprowadzeni z jaskini.

Z kolei FIFA zaprosiła zespół do obejrzenia finału Mistrzostw Świata w Rosji, ale lekarze odradzali tak szybką podróż, więc dzieci pozostaną w szpitalu przez co najmniej tydzień, aby upewnić się, czy są w dobrym stanie.

Tagi:

Klub

Udostępnij:

Komentarze (12)

Gorące tematy