FC Barcelona zaprasza na wizytę dzieci, które były uwięzione w jaskini w Tajlandii

Dariusz Maruszczak

11 lipca 2018, 13:45

Sport

12 komentarzy

Jak donosi dziennik Sport, FC Barcelona zaoferowała dwunastu młodym piłkarzom i ich trenerowi, którzy zostali wczoraj uratowani z jaskini w Tajlandii, wizytę w jej obiektach i udział w wydarzeniu organizowanym z talentami FCB Academy podczas świąt wielkanocnych.

Barcelona nie jest jedynym klubem, który zdecydował się na taki gest względem chłopców. Manchester United zaprosił całą ich drużynę Wild Boars Football Club oraz ratowników do odwiedzenia Old Trafford w przyszłym sezonie.

Przypomnijmy, że dwunastu chłopców w wieku od 11 do 16 lat, a także ich 25-letni trener zostali uwięzieni w jaskini 23 czerwca po tym, jak starali się schronić przed burzą. Powódź spowodowała jednak, że nie mogli się wydostać, a do 2 lipca nie można było ich zlokalizować. Przeprowadzona wczoraj akcja ratunkowa zakończyła się powodzeniem i wszyscy zostali wyprowadzeni z jaskini.

Z kolei FIFA zaprosiła zespół do obejrzenia finału Mistrzostw Świata w Rosji, ale lekarze odradzali tak szybką podróż, więc dzieci pozostaną w szpitalu przez co najmniej tydzień, aby upewnić się, czy są w dobrym stanie.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Największe brawa i wyróżnienia powinni dostać ratownicy, dlatego szkoda, że nie zostali zaproszeni.

ale to dziecko z koszulka realu do śmietnika prawda ?

Jeden z tych chłopców miał na sobie koszulkę Realu gdy przebywał w jaskini. Ciekawe czy by w niej przyjechał do Barcelony.

Més que un club

Czemu nikt nie zaprosi ratowników, którzy ryzykowali życie by ich uratować?

A mnie ktoś zaprosi na mecz? Jestem uwięziona w chu..wym życiu :D

Patrząc na te wszystkie zaproszenia napływające ze swiata to chłopaki z rok po świecie pojeżdżą i beda oglądać hitowe mecze. No i dobrze.

Jakkolwiek to głupio nie zabrzmi to teraz nieźle profity te dzieci mają xd