Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Uczestnicy mistrzostw świata nie wrócą do treningów przed 1 sierpnia

 15 lipca 2018, 13:00

 Grzegorz Zioło

Źródło: AS

 17 komentarzy

  • Zawodnicy, którzy brali udział w mistrzostwach świata, wrócą do treningów pomiędzy 1 i 6 sierpnia
  • Ernesto Valverde nie planuje powoływać żadnego z uczestników mundialu na amerykańskie tournée
  • Nieco później do zespołu dołączą Samuel Umtiti, Ousmane Dembélé, Ivan Rakitić i Thomas Vermaelen, którzy nie wystąpią w meczu o Superpuchar Hiszpanii

Po mistrzostwach świata poprzedzonych wyczerpującym sezonem klubowym zawodnicy potrzebują odpoczynku, dlatego Ernesto Valverde nie zamierza skracać im zasłużonych wakacji. Piłkarze, którzy brali udział w rosyjskim mundialu, będą wracać do treningów stopniowo, ale nie wcześniej niż w środę 1 sierpnia. 

Oznacza to, że zgodnie z planem sztabu szkoleniowego żaden z uczestników mistrzostw świata nie poleci z drużyną Barcelony na tournée po Stanach Zjednoczonych, które rozpocznie się 24 lipca. Każdy z zawodników może jednak dobrowolnie zdecydować się na skrócenie urlopu i dołączenie do kolegów z zespołu na własną rękę. AS nie wyklucza, że któryś z piłkarzy z Ameryki Południowej postanowi udać się do San Francisco, żeby wziąć udział w ostatnim meczu International Champions Cup z AS Romą 4 sierpnia.

Pozostali zawodnicy rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w Ciutat Esportiva Joan Gamper. Najpóźniej do treningów wrócą oczywiście medaliści mistrzostw świata: Samuel Umtiti, Ousmane Dembélé, Ivan Rakitić i Thomas Vermaelen. Cała czwórka ma pozwolenie od klubu na dołączenie do drużyny po meczu o Superpuchar Hiszpanii. Sztab szkoleniowy oczekuje, że Francuzi, Belg i Chorwat będą dostępni na Puchar Gampera, który odbędzie się 15 sierpnia i będzie ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem nowego sezonu LaLigi.

Ernesto Valverde zakłada, że pozostali uczestnicy mundialu wrócą do treningów pomiędzy 1 i 6 sierpnia i pomogą drużynie w walce o pierwszy tytuł w sezonie 2018/19, jakim może być dla Barcelony Superpuchar Hiszpanii. 12 sierpnia Blaugrana zmierzy się w Tangerze z Sevillą, a trener z Estremadury będzie zdeterminowany, żeby poprowadzić zespół do zwycięstwa. W zeszłym roku Valverde rozpoczął pracę w nowym klubie od sromotnej porażki z Realem Madryt w dwumeczu o to trofeum, dlatego w tym roku zrobi co w jego mocy, żeby udanie wejść w nadchodzący sezon.

 

Udostępnij:

Komentarze (17)

Gorące tematy