Sport: Leo Messi stracił miejsce na podium w plebiscycie Złotej Piłki

Jakub Grzeszczak

17 lipca 2018, 11:45

Sport

254 komentarze
  • Sport donosi, że według bukmacherów po nieudanych dla Argentyny mistrzostwach świata szanse Leo Messiego na zdobycie Złotej Piłki zmalały
  • Napastnik Barcelony stracił miejsce na podium i obecnie plasuje się na czwartej pozycji
  • Cristiano Ronaldo nadal pozostaje faworytem do otrzymania nagrody, a odpowiednio drugie i trzecie miejsce zajmują Luka Modrić i Kylian Mbappé

Rozczarowujący występ reprezentacji Argentyny na Mistrzostwach Świata w Rosji może znacznie zaszkodzić Messiemu w wyścigu po Złotą Piłkę. Przed rozpoczęciem mundialu napastnik FC Barcelony według bukmacherów zamykał podium, a kurs na niego wynosił 6.0. Drugie miejsce należało do Salaha (2.75), a pierwsze do Cristiano Ronaldo (2.63).

Jednak zakończony turniej przeprowadził w zestawieniu niemałe trzęsienie ziemi. Luka Modrić, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju, i Kylian Mbappé, wybrany najlepszym młodym piłkarzem, weszli na podium kosztem Salaha i Messiego, zajmując odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Kurs na Chorwata wynosi 6.0, a na Francuza 12.0. Messi spadł na czwartą pozycję i aktualny kurs na niego wynosi 14.0. Co ciekawe, pomimo odpadnięcia Portugalii we wczesnej fazie rozgrywek, kurs na Cristiano Ronaldo zmalał do 2.25.

Argentyńczyk wciąż może odzyskać miejsce na podium, a nawet wygrać nagrodę po raz szósty. Gdy otrząśnie się z nieudanego turnieju w Rosji, ma szansę na przypomnienie o sobie w trakcie pierwszej części nowego sezonu. Pozostałe miejsca w pierwszej dziesiątce zestawienia bukmacherów są obecnie zajęte przez De Bruyne, Kane’a, Neymara, Salaha i Varane’a po kursie 27.0 oraz przez Hazarda po kursie 52.0.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Wychodzi na to,że gra w lidze mistrzów jest najważniejsza!

« Powrót do wszystkich komentarzy