Piłkarki Barcelony wezmą udział w tournée po Stanach Zjednoczonych

Dariusz Maruszczak

18 lipca 2018, 15:30

FCBarcelona.cat

6 komentarzy

Jak poinformowała FC Barcelona na oficjalnej stronie internetowej klubu, piłkarki z zespołu Barça Femenino wezmą udział w tournée po Stanach Zjednoczonych razem z zespołem Ernesto Valverde.

Od 24 do 29 lipca zawodniczki będą w miejscowości Beaverton w stanie Oregon oraz w Los Ángeles wraz z męską drużyną, która zostanie w USA do 4 sierpnia. Barcelona Femenino po raz pierwszy weźmie udział w tournée razem z zespołem z sekcji męskiej.

Pobyt w Stanach Zjednoczonych będzie miał dwa etapy. Pierwszy odbędzie się w siedzibie Nike zlokalizowanej w Beaverton. W środę 25 lipca i czwartek 26 lipca zarówno męski, jak i damski zespół będzie trenować w tych obiektach i wspólnie uczestniczyć w różnych przedsięwzięciach.

W drugim etapie tournée drużyna Frana Sáncheza będzie przebywała w Los Ángeles. To właśnie tam będą kontynuowane treningi przygotowujące zespół do nowego sezonu. 27 lipca o 10:00 na stadionie Drake Stadium odbędzie się pierwszy mecz towarzyski Barcelony Femenino z SoCal FC, zespołem z Women's Premier Soccer League. Okazję do zaprezentowania się będą miały nowe nabytki klubu: Stefanie Van der Gragt, Kheira Hamraoui, Pamela Tajonar i Andréa Pereira.

FC Barcelona informuje, że aktywność sportowa drużyny kobiecej w trakcie tournée po Stanach Zjednoczonych będzie połączona z jej udziałem w różnych wydarzeniach reklamowych razem z pierwszym zespołem Blaugrany prowadzonym przez Ernesto Valverde.

Powiązane artykuły

Poleć artykuł

Aby dodawać komentarze, musisz być zalogowany.

Myślicie, że równouprawnienie doprowadzi do tego, że kobiety i mężczyźni będą grać razem?

Dobra decyzja, piłka kobieca jest w US na równi popularna z męską( Dzięki bardzo dużym sukcesom reprezentacji pań tego kraju na mistrzostwach świata, plus mieli i mają najsilniejsza ligę dla kobiet). Ja tam bardzo lubię oglądać damską piłkę głównie bundeslige kobiet :), sama kiedyś grałam więc fajnie się na to patrzy.

Słaby pomysł. Kolejne miesiące to będą wymysły brukowców i wprowadzanie zamętu w naszej szatni

Wspólna integracja nie zaszkodzi. ;)

To sie wymieszaja w hotelu :D

no to będą się w tych Stanach integrować :D