Następny mecz:  Barcelona  -  Alaves     ·  Sobota, 18 sierpnia 22:15  ·  1. kolejka La Liga Eleven Sports 1   ·  Kolejne mecze   ·  Terminarz

Ivan Rakitić zdobywcą nagrody Barça Jugadors za sezon 2017/18

 19 lipca 2018, 19:50

 Dariusz Maruszczak

Źródło: FCBarcelona.cat, Mundo Deportivo

 21 komentarzy

Ivan Rakitić wciąż zbiera wyrazy uznania. Cztery dni po udziale w finale mistrzostw świata pomocnik otrzymał nagrodę Barça Jugadors przyznawaną przez Stowarzyszenie Piłkarzy Barçy (Agrupacio Barça Jugadors) w celu wyróżnienia najczyściej grającego zawodnika Barcelony w sezonie 2017/18.

Jury, które zebrało się wczoraj w Barcelonie, pochwaliło pewne cechy Rakiticia, takie jak rozwaga, pokora, skromność, profesjonalizm, koleżeństwo, zaangażowanie i przystosowanie do klubu oraz życia w Katalonii, zwłaszcza w poprzednim sezonie, ale również przez całą karierę Chorwata w klubie od rozgrywek 2014/15, kiedy to trafił do Blaugrany z Sevilli.

Rakitić był w gronie sześciu piłkarzy nominowanych po raz pierwszy w historii przez 300 z 800 byłych zawodników Barcelony zrzeszonych w Stowarzyszeniu Piłkarzy Barçy. Chorwat w decydującym głosowaniu wyprzedził Andrésa Iniestę, Leo Messiego, Gerarda Piqué, Sergiego Roberto i Marca-André ter Stegena. Zadecydowało o tym jury złożone z osób związanych z Barceloną, członków Stowarzyszenia Piłkarzy Barçy i instytucji sportowych oraz przedstawicieli mediów.

Laureatem nagrody za poprzedni sezon był Sergi Roberto, który również teraz znalazł się w ścisłym gronie nominowanych. Od sezonu 2009/10 po statuetkę Barça Jugadors sięgali Bojan Krkić, Andrés Iniesta, Xavi Hernández (dwa razy), Carles Puyol, Javier Mascherano i Leo Messi.

Udostępnij:

Komentarze (21)

Gorące tematy